Mirasa Nereye Gidiyorsun Demişler Esip Savurmaya Demiş İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Mirasa “nereye gidiyorsun?” demişler “esip yağmaya, sürüp savurmaya” demiş, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Mirasa “nereye gidiyorsun?” demişler “esip yağmaya, sürüp savurmaya” demiş.
İnsan türlü zorluklarla ve emek sarf ederek kazandığı, biriktirdiği parayı harcamaya kıyamaz. Ancak miras olarak gelen parayı harcamaktan, tüketmekten çekinmez.

Kısaca anlamı : Kişi kendisinin kazandığı malı elden çıkarmaya kıyamaz, ama miras kalan malı har vurupharman savurur.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı : “Kişi kendisinin kazandığı malı elden çıkarmaya kıyamaz, ama miras kalan malı har vurupharman savurur.

Açıklama ve kompozisyon : Erdemsiz ve niteliksiz insanların eline yorulmadan veya uğraşmadan gelen mal, mülk, para ve benzeri miraslar kıymet bilinmeden hunharca harcanır.

Saçılıp savrularak kıymeti bilinmez. Oysa ki; onu o hale getirmeye çalışan insanlar ne emekler harcamışlar, ne kadar yorulmuşlardır. Miras, densiz insanlara son hazırlar. Sonuç olarak kişiye değil bu malın çokluğuna bahane bulunur, “mal azdırdı” denir. Aslında durum kesinlikle bu değildir.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here