Şaşkın Ördek Başını Bırakır Kıçından Dalar İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Şaşkın ördek başını bırakır, kıçından dalar, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Şaşkın ördek başını bırakır, kıçından dalar.
Aklını iyi kullanamayan ve ne yapacağını bilmeyen kişiler, işi tersinden yürütmeye kalkar. Daha sonra kapatamayacağı sorunların oluşmasına neden olurlar.

Kısaca anlamı : Ne yaptığını bilmeyen kişi, işi tersinden yürütmeye kalkar.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Abim saçmalayınca babam ona şaşkın ördek başını bırakır, kıçından dalar dedi.

Açıklama ve kompozisyon : Ne yaptığını bilmeyen kişi, işi tersinden yürütmeye kalkar. Her iş, bir düşünce ile, bir plan ile yapılmalıdır. Ne yaptığını iyi bilmeyen kimseler, giriştikleri işlerde hatalı adım atarlar, akılcı yollardan ayrılırlar.

Aklını iyi kullanamayan ve ne yapacağını bilmeyen kişiler, işi tersinden yürütmeye kalkar. Daha sonra kapatamayacağı sorunların oluşmasına neden olurlar. Ne yaptığını bilmeyen kişi işi tersine çevirmeye çalışır.

Her iş bir planla, bir düşünce ile yapılmalıdır. Ne yaptıklarını bilmeyen, çalışmalarında yanlış adımlar atan ve rasyonel yollardan ayrılanlar. Zihnini iyi kullanamayan ve ne yapacağını bilmeyenler işi geriye doğru yapmaya çalışırlar.

Sonra kapatamadıkları sorunlara neden olurlar.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikÜveyz yaprağı Meyvesi Bitki mi Sebze mi
Sonraki İçerikAlmanca Lütfen Yavas Konuşunuz Nasıl Okunur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here