Şeriatın Kestiği Parmak Acımaz İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Şeriatın kestiği parmak acımaz, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Şeriatın kestiği parmak acımaz.
İnsanların hepsini bağlayan, onların davranışlarını sınırlayan kanunlar vardır. Bir konuda yasa ne buyuruyorsa ona boyun eğilir.

Kısaca anlamı : yasa ne buyuruyorsa ona katlanmak gerekir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Abimin yapmış olduğu hataya karşı babam, şeriatın kestiği parmak acımaz dedi

Açıklama ve kompozisyon : Etkili bir özelliği bulunan bir kişinin yada bir nesnenin bu niteliği değiştirilemez. Bu uğurda ne denli çaba gösterilirse gösterilsin, bir işe yaramaz. Çarpıcı bir özelliği bulunan kişi yada nesnenin, ne denli uğraşılırsa uğraşılsın, niteliğideğiştirilemez.

İşe yarar ve etkili bir özelliği olmayan kişi yada nesne ile ne kadar uğraşılırsa uğraşılsın niteliği değiştirilemez. Niteliksiz insan yada nesne ile uğraşmaya değmez. Bir kişinin veya etkin bir mülke sahip bir nesnenin bu özelliği değiştirilemez.

Bu amaç için ne kadar çaba harcanırsa yapılsın, işe yaramayacak. Ne kadar zor olursa olsun, çarpıcı bir özelliği olan kişi veya nesne değiştirilemez. Yararlı ve etkili bir özelliği olmayan kişi veya nesnenin kalitesi değiştirilemez.

Niteliksiz kişiler veya nesnelerle uğraşmaya değmez.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikValensiya Portakalı Bitki mi Sebze mi
Sonraki İçerikBeyin Tümörlerinin En Sık Görülen Belirtileri Nelerdir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here