Su testisi su yolunda kırılır İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Su testisi su yolunda kırılır, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Su testisi su yolunda kırılır.
Birşey, hangi amaca hizmet ediyorsa o uğurda bir kazaya uğrar; yok olur. Bir insanda hangi yolun yolcusu yada hangi amacın peşindeyse, o yolda yada amaç uğrunda başına bir kaza gelir.

Kısaca anlamı : bir kimse ya da şey, iyi ya da kötü hangi amaca hizmet ediyorsa o uğurda ölür ya da bir kazaya uğrar, yok olur.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :” Onun hırsızlık yaparken yakalanacağı belliydi, sonuçta Su Testisi Su Yolunda Kırılır.

Cümle 2 : Ben su testisinin su yolunda kırıldığını unuttuğum için bu vaziyetlere düştüm.

Açıklama ve kompozisyon : Her insan hayatta birtakım özelliklere sahip olur. Bu özelliklerin bazıları doğuştan getirildiği gibi bazıları da çevre yolu ile kazanılmaktadır. Kişi doğal olarak yaşadığı çevreden etkilenmekte ve çeşitli özellikleri ile hayatını devam ettirmeye çalışmaktadır.

Hayatta her zaman kötülük peşinde koşmuş, kötü insanlarla oturup kalkmış birisinin iyi bir şey peşindeyken ölmesi pek de mümkün gibi görünmez. İşte bu atasözü tam da buna vurgu yapmak için söylenmiştir. Örneğin kumar masasından kalkmayan varını yoğunu kumarda yiyen kumara ailesini değişen bir kişi ya kumar masasında olur ya kumar borcu yüzünden olur. O yola girmiş se o yolda ölecektir. Ya da başka bir örnek vereceksek hep başkalarına kötülük eden kötü işlere bulaşan birisi yine bir kötü işin peşindeyken ölüp gidecektir.

Onun için hayatta her zaman iyi işler peşinde koşup hem kendimize hem de başkalarına hayırlı olacak uğraşlarla uğraşmalıyız. Hayırla, iyilikle sürdürülen bir hayatın sonu da güzel bitecektir. Unutmamak gerekir ki kötü yol çıkmaza uçuruma götürür bizi. İyilik ise daima en güzel yollara çıkarır. Onun içindir ki yolumuzu iyi seçelim..

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikSığır kuyruğu Bitki mi Sebze mi
Sonraki İçerikGöbek Fıtığı Tedavisi Nasıl Yapılır

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here