Su Uyur Düşman Uyumaz İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Su uyur, düşman uyumaz, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Su uyur, düşman uyumaz.
Durmadan akan ve düz bir ovada sanki duruyormuş gibi görünen suya uyuyor denilebilir. Fakat sesi çıkmayan, kıpırdamayan düşmana uyuyor denilemez. Çünkü düşman, fırsat beklemektedir.

Kısaca anlamı : düşmana karşı her zaman uyanık bulunmak gerekir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Eğer bu savaşı kazanmak istiyorsak uyanık olmalıyız çünkü Su Uyur Düşman Uyumaz!

Açıklama ve kompozisyon : İnsan hayatı boyunca bazen dost bazen ise düşman kazanır. Düşmanlık çok iyi bir şey olmasa da kişi eğer kendisinden hoşlanmayan ve kendisinin kötülüğünü isteyen biri varsa ona karşı her zaman dikkatli ve tedbirli olmalıdır.

Dostlarımız her zaman bizim iyiliğimizi isterken düşmanlarımız için açıklarımızı gözler ve bizim zarar görmemiz için mücadele eder. Bu nedenle yaptığımız her harekette, attığımız her adımda düşmanlarımıza karşı daima kontrollü olmamız gerekmektedir. Eğer bizim bir açığımız varsa bunu öncelikle düşmanlarımız fark edecek ve bizi bu açık noktadan yaralamaya çalışacaktır.

İnsan her şeyin sakin olduğu bir dönemde kendisinin güvende olduğunu zannedebilir. Ancak en ufak bir kıvılcımda düşmanı harekete geçecek ve kendisine zarar verecektir. Bu nedenle her insan düşmanlarına karşı her zaman uyanık olmalıdır.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikAort Anevrizması Nedir ve Nedenleri ve Risk Faktörleri
Sonraki İçerikAlmanca Nasılsınız Nasıl Okunur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here