Tan Yeri Ağarınca Hırsızın Gözü Kararır İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Tan yeri ağarınca hırsızın gözü kararır, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Tan yeri ağarınca hırsızın gözü kararır.
Kötü işler yaparak menfaat sağlayan kimse, buna elverişli olan durum sona erince sersemleşir, hiçbir iş yapamaz olur.

Kısaca anlamı : “Kirli işler yaparak çıkar sağlayan kişi, buna elverişli olan durum sona erince sersemleşir,hiçbir iş yapamaz olur.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :” Onun bu kötü hareketlerini fark edince anladı ki tan yeri ağrıyınca hırsızın gözü kararır.

Açıklama ve kompozisyon : “Doğru olmayan yollara başvurarak çıkar sağlayan, gizli kapaklı işler çeviren kişi, bu kirli ve karanlık işleri çevirmesine imkan sağlayan şartlar ortadan kalkınca şaşırır, ne yapacağını bilemez olur, iş yapamaz hale gelir. Kirli işler yaparak çıkar sağlayan kişi, buna elverişli olan durum sona erince sersemleşir, hiçbir iş yapamaz. Kirli işler yaparak çıkar sağlayan kişi, buna elverişli olan durum sona erince sersemleşir, hiçbir iş yapamaz olur.

Kötü işler yaparak menfaat sağlayan kimse, buna elverişli olan durum sona erince sersemleşir, hiçbir iş yapamaz olur. Yanlış yollardan yararlanan, işleri gizli kapaklarla çeviren kişi, bu kirli ve karanlık işleri çevirmesine izin veren koşullar ortadan kalktığında, ne yapacağını bilmediğinde, çalışamaz hale geldiğinde şaşırır. Kirli işler yaparak faydalanan kişi, durum uygun olduğunda sersemler ve herhangi bir iş yapamaz.

Kirli işler yaparak faydalanan kişi, bunun için uygun olan durum sona erdiğinde sersemler ve herhangi bir iş yapamaz. Kötü şeyler yaparak fayda sağlayan kişi, buna uygun durum sona erdiğinde aptallaşır ve herhangi bir iş yapamaz.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikVitiver Bitki mi Sebze mi
Sonraki İçerikSen Çok Tatlısın Almanca Okunuşu ve Yazılışı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here