Tavşanı Tazı Tutar Çalımı Avcı Satar İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Tavşanı tazı tutar, çalımı avcı satar, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Tavşanı tazı tutar, çalımı avcı satar.
Kimi insanlar alın terinin ve emeğinin üzerine yatmayı, insanların sırtından şöhret kazanmayı pek severler. Yaşadığımız hayatta, kendi buyruğu altındaki kimselerin yaptıkları işleri kendi başarılarıymış gibi gösteren ve bununla övünen nice kimseler vardır.

Kısaca anlamı : “Buyruğu altındaki kişinin yaptığı işi kendi başarısıymış gibi gösterip övünenler vardır.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Kardeşimin işini ben yaptım ama sanki kendisi yapmış gibi babama anlatıyor.

Açıklama ve kompozisyon : Kimi insan, buyruğu altında çalışan kişinin yaptığı işi kendi başarısıymış gibi gösterip övünür. Buyruğu altındaki kişinin yaptığı işi kendi başarısıymış gibi gösterip övünenler vardır. Kimi insanlar alın terinin ve emeğinin üzerine yatmayı, insanların sırtından şöhret kazanmayı pek severler.

Yaşadığımız hayatta, kendi buyruğu altındaki kimselerin yaptıkları işleri kendi başarılarıymış gibi gösteren ve bununla övünen nice kimseler vardır. Bazı insanlar emrindeki kişinin kendi başarısı gibi çalışması hakkında övünür. Onun komutasındaki kişinin işini kendi başarısı olarak yaptığını iddia edenler var.

Bazı insanlar alnına ve emeğine yatmayı ve insanların sırtından şöhret kazanmayı sever. Yaşadığımız hayatta, işlerini emrindeki insanların başarısı olarak gösteren ve buna övünen birçok insan var.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikAbacı Kebeci Ara Yerde Sen Neci Anlamı Ne Demektir
Sonraki İçerikAnahtar Nedir Hakkında Kısa Bilgi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here