Almanlar Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Halk arasında birçok kelime kullanırız. Ama bazen nasıl yazıldığı bilinmemektedir. Yayınevi kelimesinin nasıl yazılacağını merak ediyorsanız yalnız değilsiniz! Çoğunlukla yanlış kullanılan Almanlar nasıl yazılır? Millet isimleri yazılırken büyük harf kullanılır. -lı eki burada gereksiz kullanılmıştır.

Bu kelime genellikle Alman’lar şeklinde veya Almanyalılar  yanlış yazılmaktadır. “Almanlar” kelimesi ayrı mı yoksa bitişik mi yazıldığını derledik. Bugün gerek sosyal medya paylaşımlarında gerekse internette yer alan metinlerde bu sıfat tamlamasıyla ilgili ne denli yazım yanlışları yapıldığı hemen göze çarpmaktadır

Almanlar sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Türk Dil Kurumu’nun yanı sıra bu başlık altından da Alman’lar ‘ şeklinde ayrı yazılması hatalı olup, kelimelerin bitişik yazılması gerekir. TDK’ya göre Almanlar sözcüğü bitişik olarak yazılmaktadır. Kelimenin diğer yazım şekilleri yanlıştır. Lütfen Türkçemizi düzgün kullanmaya özen gösterelim. Doğru kullanımı Almanlar “şeklinde olmalıdır. Bu şekilde dikkate alındığında Almanlar kullanmak doğrudur ki TDK’da bu şekilde geçmektedir.

Bu sözcüğün doğru yazımı ve örnek cümlelerde kullanımı hemen aşağıda bulabilirsiniz.

Almanyalılar (Yanlış kullanım)

Almanlar ✓ (Doğru kullanım)

Almanlar disiplin ve dakiklik ile ünlüdür.

Önceki İçerikZ Harfiyle Başlayan Çiçeklerin İsimleri
Sonraki İçerikDertsiz Baş Olmaz İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here