İncir Çiçeği Nerede Bulunur

Yaz ayların vazgeçilmez meyvelerden biri olan incir hem sağlıklı hem faydalıdır. Çoğu böcek, incirin içinde bulunduğundan incir ağacının çiçeklerini bulamaz. İncir çiçekleri, incirin içinde yaşayan özel incir yaban arıları tarafından tozlanır. Çiçekler polen üretirken bazı arılar evini terk eder. Başka bir incire gider ve vücutlarındaki poleni de birlikte götürürler.

İncir, 5000 yıldan fazla zamandır yetiştirilen bir meyvedir. Akdeniz bölgesinde doğmuştur. Yunan, Roma ve Mısır bölgelerinde gıda olarak ne kadar çök tüketildiğinden bahsedilmektedir. İncirler, küçük ve yuvarlak veya armut şeklindedir. Türüne bağlı olarak yeşil, sarı, pembe,, mor, kahverengi veya siyah kabukları vardır. İncirdeki şeker oranı çok yüksektir. İncir, taze, kurutulmuş, konserve veya reçel olarak tüketilebilir.

KISA BİLGİ
Mazı, bitkilerin veya ağaçların normal olmayan bir şekilde büyümesidir ve yuvarlak bir kabarıklık olarak görülür. Aşağıda yaş mazı resmi görülmektedir. Mazıları bitkilerin üstünde beslenen ve yaşayan parazitler üretir.

Önceki İçerikDeniz Tarağı Hayvanın Ayağı Vucunun Neresinde Bulunur
Sonraki İçerikKazayağı Bitkisinin İsmi Nereden Gelmektedir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here