Abukça Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Günlük hayatımızda gerek sohbet veya yazılar’da kullandığımız birçok kelimenin nasıl yazıldığını bazen hatırlamıyoruz veya bilmiyoruz. O yüzden bu gün sizler için güçlük çekilen kelimeler arasında bulunan “Abukça” kelime veya cümle içerisin de nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu’nun sitesin’de belirtilen sözcüğünü sizler için araştırıp derledik. TDK’ya göre anlamı ve doğru kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz.“Abukça” kelimesi günlük hayatımızda da birçoğumuz kullanmaktayız.

Abukça ”Abuk bir biçimde anlamına gelir.

Bu kelime genellikle “abukca “ şeklinde yanlış yazılmaktadır. “Abukça” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Türkçede özellikle iki sözcüğün yan yana gelerek oluşturduğu yeni sözcük ya da sözcük öbeklerinin nasıl yazıldığı çok karıştırılır. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Doğru kullanımı “Abukça” şeklinde olmalıdır.

Bu kelimenin yazımı konusunda cümle içerisinde doğru örneklerini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz birçok kelimenin nasıl yazıldığını web sayfamız secdem.net sitesinden sorgulayabilirsiniz…

Doğru yazımı:

Abukca (Yanlış kullanım)

Abukça ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:

Abukça hareketlerle dikkat çekmeye çalışıyordu.

Önceki İçerikBelki Kelimesinin Zıt – Karşıt Anlamlısı
Sonraki İçerikAbesle İştigal Etmek Anlamı Ne Demektir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here