Letaif-i Rivayat Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

Günlük hayatımızda gerek sohbet veya yazılar’da kullandığımız birçok kelimenin nasıl yazıldığını bazen hatırlamıyoruz veya bilmiyoruz. O yüzden bu gün sizler için güçlük çekilen kelimeler arasında bulunan “Letaif-i Rivayat” kelimesi veya cümle içerisin de nasıl yazılır? Türk Dil Kurumu’nun sitesin’de belirtilen sözcüğünü sizler için araştırıp derledik. TDK’ya göre anlamı ve doğru kullanımı ile ilgili merak ettiğiniz tüm detayları burada bulabilirsiniz.“Letaif-i Rivayat” kelimesi günlük hayatımızda da birçoğumuz kullanmaktayız.

Söylenegelen güzel öyküler anlamına gelir. Bir eser olarak yazılmıştır.

Bu kelime genellikle “letaifi rivayat” şeklinde yanlış yazılmaktadır. “Letaif-i Rivayat” sözcüğünün yazımı ile ilgili birçok kez hataya düşülmektedir. Türkçede özellikle iki sözcüğün yan yana gelerek oluşturduğu yeni sözcük ya da sözcük öbeklerinin nasıl yazıldığı çok karıştırılır. Birleşik mi yoksa ayrı mı yazacağım diye kararsız kalan kişiler ilk olarak TDK’nın resmi internet sitesine giderek sorgulama yapar. Doğru kullanımı “Letaif-i Rivayat” şeklinde olmalıdır.

Bu kelimenin yazımı konusunda cümle içerisinde doğru örneklerini aşağıda görebilirsiniz. Ayrıca merak ettiğiniz birçok kelimenin nasıl yazıldığını web sayfamız secdem.net sitesinden sorgulayabilirsiniz…

Doğru yazımı:

letaifi rivayat (Yanlış kullanım)

Letaif-i Rivayat ✓ (Doğru kullanım)

Cümle içinde örnek kullanım:

Letaif-i Rivayat, Ahmed Midhat Efendi’nin 1870-1894 yılları arasında çıkardığı seridir.

Önceki İçerikYüz Felci Tanısı Nasıl Konulur
Sonraki İçerikKum ile ilgili Deyimler ve Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here