En Güzel Mevlid Kandili Mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hepinizin Bildiği üzere Mevlüt Kandili, Rebiül Evvel ayının 12.gecesi Mevlit kandilidir. Yüce Yaratıcı, 14 asır önce bugün, ‘Habibim’ dediği en yüce insanı Resûl-i Kibriya Efendimizin dünyaya gözlerini açtıkları geceydi. Hepimizin bildiği gibi mübarek gecelerde bir çoğumuz birbirimizi tebrik etmek için interneten tekbrik mesajlarına bakarız. Bu geceyi ihya ederken duygu ve düşünceler içerisinde Mevlid kandili mesajları kısa ve öz olanları derledik. En güzel mevlit kandil kutlama mesajları (Resimli Mevlit kandili mesajları) ile sevdiklerinizin akrabalarınızın bu geceyi unutmaması adına veya tebrik etmek için kutlayabilirsiniz. Bu gecede mühim olan Peygamberimiz’i anmak ve bolca dua etmek olsada. Mevlid kandili anlamlı sözleri ile bunu hatırlatma edabında , google, whatsapp veya İnstagram,  Facebook aracılığı ile paylaşabilirsiniz.

Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sas) mevlidini idrak ederken bugün bir kere daha O’nun ümmeti olmakla her zaman şerefyab olan bizler, tüm insanlık için en güzel örnek olarak takdim edilen Sevgili Peygamberimizin rehberliğine ne ölçüde ittiba ettiğimizi bu vesileyle yeniden gözden geçirmeliyiz.

Hz.Muhammed Mustafa(SAV) Efendimizin doğumu,en muteber rivayetlere göre,fil vak’asından 50 gün kadar sonra,miladi 571 yılının Nisan ayına,Arabi aylardan ise Rebiül-evvel ayının 12.pazartesi gecesine rastlamaktadır.

Hz Muhammed aleyhisselâm doğduğu sırada ve doğduktan sonra pekçok hâdise meydana geldi. Peygamberimiz doğduğu gece Kisranin sarayindan on dört serefe yıkıldı. Iranlıların,bin yıldan beri hiç sönmeden yanan Ateşgedeleri sönü verdi.

Save Gölünün suyu çekildi. Sema ve Vadisini su bastı. İran Sahi, Arapların, ülkesini istila edeceğini rüyasında gördü,ve telaşa düştü.

Dünyada, böylece Babasız kalan Peygamberimizi, yüce Allah, hamisiz bırakmadı: Önce dedesi Abdulmuttalibin yanında, sonra da amcası Ebu Talib-in yanında kaldı. Peygamberimiz, sekiz yaşına kadar dedesi Abdulmuttalibin yanında, sekiz yaşından sonra da Amcası Ebu Talib-in yanında kaldı.


İşte Mevlid kandili dualı mesajları

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller..

Allah’ım! Kadri pek yüce ve makamı pek büyük olan Habibin, Ümmi Peygamber, Efendimiz Muhammed’e ve aline ve ashabına salât ve selâm et. Mevlid kandiliniz salat ve selam ile süslü olsun Hayırlı kandiller dilerim.

Allah’ım! “Benim ve benden evvelki peygamberlerin sözleri içinde en faziletlisi La İlahe İllallah’tır.” Buyuran zata ve âl ve ashabına salât ve selâm et. Bu gece mevlid kandili peygamberimizi en güzel salat ve selam ile yad ediyoruz. Mevlid kandiliniz kutlu olsun

Doğudan batıya bütün âlemin nurlara büründüğü, İlâhi değişimin tecelli ettiği bu gecenin bereketi güzelliği rahmeti ve sevimliği sizin ve ailenizin üzerine olsun. Mevit Kandiliniz mübarek olsun.

lev lâke lev lâke lemâ halaktü’l-eflâke Sen Olmasaydın felekleri yaratmazdım. Hayırlı Kandiler Allah Mevlid Kandilinizi Kabul Eylesin.

Tüm varlık aleminin bayramıdır bu gece Arşın ağırlığınca, zâtın zikrimde hece
Nebî ve ashâbının, hatrına senden rica Sana çevir yolumu, Ya İlâh el Âlemin!
Hayırlı Kandiller Dilerim..

Öncelikle mevlid kandilinizi tebrik eder.  Yüce Allah’tan ailenizle beraber tekrar cennette yine mevlid kandilini kutlamayı nasip eylesin.

Allah Bu Mevlid kandilinizi mutlululuk ve sünnetullaha vesile kılarak sizi ve sevdiklerinizi Resulullahın Şefaatine Ulaştırsın Kandiliniz Mübarek olsun.

Allah’ım! Risalet semasının güneşi ve nübüvvet feleğinin ayı olan zat ile, doğru yola erişenlerin hidayet yıldızları olan al ve ashabına salât et. Onları bizlerden haberdar eyle Allahım. Kandiliniz güzelliklerle dolsun.

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, âline, ashabına ve ihvânına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette salât ve selâm et, bize ve dinimize selâmet ver.En güzel kandiller sizinler olsun hayırlı kandiller dilerim.

Nuruyla kainatı Şereflendiren gül yüzlü Peygamber Efendimizin (s.a.s) Şefaatine nail olmanız dileğiyle. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah’ım! Bizi dünyada Senin muhabbetinle ve bizi Sana ve Senin emrettiğin şekilde istikamete yaklaştıracak şeylerin muhabbetiyle ahirette de rahmetin ve rü’yetinle rızıklandır. Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Allahım senin yolundan ayırma bizi sevginle koru ,merhametinle affet Ve Resulullahın Şefaatinden Mahrum Bırak Bizi. Bu gecenin en güzel duası sizinle olsun. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Allah’ım! “Bismillahirrahmanirrahim”in sırları hürmetine alemlere rahmet olarak gönderdiğin zata, onun bütün Al ve Sahabilerine, Senin rahmetine ve onun şanına yakışır şekilde salât ve selâm eyle. Bize de, Senden başka hiçbir mahlukun merhametine ihtiyaç bırakmayacak bir merhamet ve şefkatle rahmet et.  Mevlid kandilinizin bu duayla süslemesini diler iyi kandiler dileriz.

Mevlid coşkusunu içinde taşıyan kainatın biricik peygamberini yad eden siz değerli mümin kardeşim kandilin mübarek olsun.

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hulara karışsın aminler,mübarek akşamdır, gelin ey Fatihalar, Yasinler…. İyi Kandiller.

Tövbe güvercini kalbinize konsun. Saadet kervanı gelip kapınızda dursun. Yarın mahşerde Hz.Muhammed (s.a.v) komşunuz olsun. Amin! Mevlid Kandiliniz Mübarek olsun. Nice Güzel Kandillere inşaallah.

Mevlid Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..

İki cihan saadetine kavuşmak, ancak ve yalnız dünya ve ahiretin efendisi olan Hz. Muhammed’e (s.a.v) tabii olmaya bağlıdır. Mevlidiniz mübarek olsun.

Bakiler sevgiler adina nice dilekler vardir. Ölümü bile ayirir saymayan gönüller vardir. Mesafeler araya set çekmisse ne çikar, dualarda birlesen gönüller vardir. Hayirli kandiller..

Ulaştı dermanlar, her derde bu gece, Öksüzlere kucak açıldı, bu gece, Hak geldi, batıl zail oldu bu gece, Onun gelmesiyle, kâinat aydınlandı, bu gece
Bu gecenin güzelliği sizin ve ailenizin üzerine olsun hayırlı kandiler dileriz.

Yüce Allah’ın son peygamberine ümmet olarak bizi şereflendirdiği için Hamdu senalar olsun. Mevlid kandiliniz bereketli ve güzelliklerle olsun.

Ey Kur’an’ı indiren Allah’ım! Kur’an’ın ve kendisine Kur’an indirilen zatın hakkı için, kalplerimizi ve kabirlerimizi iman ve Kur’an nuruyla nurlandır. Amin, Mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Bugün âlemlere rahmet olarak gönderilen Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sas) dünyamıza teşriflerinin yıl dönümü münasebetiyle mevlid kandilinizi tebrik eder. Nice güzel kandiller dilerim.

Yüce Rabbimin Affına vesile olması dileklerimle Mevlit kandilinizi tebrik ederim. Rabbim Gecelek Mevlid Kandilinide kutlamayı nasip etsin. Mevlid kandiliniz Mübarek olsun.

Resulullahın Şefaatine vesile olsun Mevlid Kandiliniz Kutlu ve mübarek olsun.

Salâvatın en üstünü ve selametin en güzeli onun, âlinin ve ona benzeyenlerin üzerine olsun. Mevlid kandilinizi en içten dileklerimle kutluyorum.

Peygamberlerin efendisi Muhammed’in risaletine alemlere rahmet kılan Alemlerin Rabbine hamd olsun. Allah, ona ve bütün al ve ashabına rahmet etsin. Bu gecenin feyzi ve güzelliği sizin ve ailenizin üzerine olsun. Mevlid kandilinizi en icten dileklerimle kutluyorum.

Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (sas) mevlidini idrak ederken bu gecenin güzelliği sizin ve ailenizin üzerine olsun. Kandiliniz hayırlı olsun.

Sözüm bitip sana veda ederken, Elim açıp Rabbe dua ederken“Rabbim beni kavuştur” derken, Bugün bayram dostum, bu gün mevlid kandili. Hayırlı Kandiler.

Efendimize hem de birbirimize kardeş olmanın iklim ve ortamlarını yeniden bulmak ve onun özlemini çektiği kardeşler topluluğu olmayı Yüce Allah’tan dilerim. Mevlid kandiliniz kutlu olsun.

Yarabbi bugün Peygamber efendimizin doğduğu gündür. Bu gece hürmetine bizi ve secdiklerimize bağışla. Mevlid Kandiliniz hayırlı olsun!

Allah’ım! Kur’an’ı bize dünyada bir dost, kabirde ünsiyetli bir arkadaş, kıyamette bir şefaatçi, sırat üzerinde bir nur, Cehennem ateşine karşı bir siper ve örtü, Cennet’te bir refik, bütün hayırlara bir delil ve imam kıl. Mevlidiniz bu dua ile kutluyorum. Nice güzel mevlid kandillere.

Hakkı sevenlerden, Hidayete Erenlerden, Resulü görenlerden, cennete girenlerden, günahları af edilenlerden olmak dileğiyle. Cennete vesile olması dileği ile Mevlidiniz hayırlı ve kutlu olsun.

Allah’ım! “Cennet annelerin ayakları altındadır” buyuran zata ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et. Anneciğim ellerinden öperim kandilinin mübarek olsun seni çok seviyorum.

Ey Kur’an’ı indiren Allah’ım! Kur’an’ın hürmetine, Ay ve Güneş dönüp durdukça bize Kur’an’ın esrarını tefhim et, kendisine Kur’an’ı indirdiğin zata ve bütün al ve ashabına salât ve selâm et. Amin. Güzelliklerle dolsun mevlit kandiliniz.

Mübarek mevlid kandilinizi tebrik eder. Daha nice kandilleri sevdiklerinizle birlikte, mutlu ve huzurlu bir şekilde ihya etmenizi dilerim.

Yüce rabbim..! Omzumuz da onca günah yüküyle, sana açtık ellerimizi..! Derinden bir OF değil, yürekten bir AF diliyoruz. Mübarek olsun Mevlidiniz.

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’e, aline, ashabına ve ihvanına, Senin razı olacağın şekilde ve onun hakkını eda edecek bir surette, salât ve selâm et, bize ve dinimize selamet ver. Amin. Mevlid kandiliniz mübarek olsun bu gecenin güzelliği sizin ve ailenizin üzerine olsun.

Bu gece yaptığınız tüm ibadet ve duaları Rabbim kabul eylesin. Mevlid kandiliniz kutlu olsun.

Gül sevginin taçıdır Güller açar gül yüzünde, Her bahar bir gul taçlanır O gülki Muhammed(sas)hatırlatır Onu hatırlayana gül koklatır Gül kokulu nice kandiller
Kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım! Bu mevlid kandilinde Şükredenlerin ve hamd edenlerin efendisi olan, Efendimiz Muhammed’e (a.s.m.) ve bütün âl ve ashabına salât ve selâm et. Bizi onlardan mahrum bırakma. Mevlidiniz kabul olsun saygılarımla.

Efendim bir incidir,Mümin’in sevincidir.Amine’ydi annesi,Milyonlar divanesi, Yer yerinden oynadı.İman nuru kaynadı. Nice güzel Mevlid kandillere.

Dostsuz dünya olmaz imiş, dost duasız kalmaz imiş. Dostun duasını alanın sırtı yere gelmez imiş. Duanızda bulunabilmek ümidiyle hayırlı mevlid kandiliniz mübarek olsun.

Şüphesiz Allah ve melekleri Peygamber’e salât ediyorlar. Ey iman edenler! Siz de ona salât edin, selâm edin. Ahsab suresi 56. Mevlid Kandiliniz Kutlu ve mübarek olsun.

Âlemlere rahmet olarak gönderilen Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (sas)’in doğum günü, bizim için müstesna bir gündür. Bu günün bereketi güzelliği sizin ve sevdiklerinizin üzerine olsun kandiliniz mübarek olsun.

Allah’ım! Kainatın zerreleri ve o zerrelerin mürekkebatı adedince Muhammed’e rahmet et. Ve bizi Hz Peygamberimizin şefaatinden mahrum bırakma bu gece onu yad ettik haberdar eyle Rabbim Mevlid kandiliniz hayırlı olsun.

Bu mübarek gece Rabbimizin Affı sizin ve ailenizin üzerine olsun dularımızı ve sevgimizi göderiyoruz. Kandiliniz Kutlu olsun.

Allahım! bu gece kainatı şereflendirdiğin peygamberimiz hürmetine bize hakkı hak olarak göster ve ona ittiba etmekle bizi rızıklandır. Mevlid kandiliniz bu dua ile ebedileşsin inşaallah. Mübarek olsun mevlid kandiliniz.

Vakti gelen göçecek , bura misâfirhanede
Teneşir paklığıyla, ulaştır tatlı sona
Bir fâtiha okuyup, müminlerin ruhuna
Yâd eyleyin bu gecenin sultanını
Hayırlı kandiller

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

escort eskisehir - mersin eskort - ip stresser -

nightmarestresser.net

-
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - mobil ödeme bozdurma - Kiralık bahis sitesi - vbet giriş