En Güzel Regaib Kandil Mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Üç ayların başlangıcı olan Recep ayı İslam âleminin sabırsızlıkla beklediği Regaip Kandili ile buluşacaktır. Bu sebeple regaip kandili mesajları‘nı sevdiklerinizle paylaşarak daha anlamlı hale getirebilirsiniz. Anlamlı regaip kandil Kutlama Mesajları ile hem göze hemde gönüllere hitap edebileceksiniz. Bu mübarek gece için birbirinden en güzel regaib kandili mesaj duası sizler için derledik.

“Şühûr-ü selâse”, yani üç aylar olarak bilinen bu mevsimin girmesiyle birlikte Müslüman ruhları bambaşka bir hava kaplar. Peygamber Efendimiz (sas)’in Allah’ın bazı çok özel fiilî tecellilerine mazhar olduğu, nuranî lütf u ihsanlara, semavî mevhibelere eriştiği bir gecedir. Peygamberimiz (a.s.m)’ın Ramazan ayından sonra en çok oruç tuttuğu ay Receb ayıdır. Bu Receb ayında oruç tutmanın muazzam, muhteşem sevapları var. Sevgili Peygamberimiz (sas), Regaib Gecesi’nin içinde bulunduğu Recep ayında çok dua eder, namaz kılar, oruç tutar, iyiliklerin her çeşidini yapar, sadaka vermeye özen gösterirdi.

Bu geceye Regaib gecesi ismini melekler tarafından vermirilmiştir. Her Cuma gecesi kıymetli olduğu gibi cuma gecesine denk gelmesiyle daha anlamlı hale getiriyor. Bu iki kıymetli gece bir araya gelince, daha kıymetli oluyor. Allahü teâlâ (c.c) bu gecede, Müminlere, ragibetler (ihsanlar, ikramlar) yapar. Bu geceye hürmet edenleri affeder. Regaib gecesi’nde yapılan dua kabul olur, namaz, oruç, sadaka gibi ibadetlere, sayısız sevaplar verilir.

Receb’e, “recm ayı” da denir. Buna göre, mü’minlerin eziyet ve zahmet vermemesi için şeytanlar bu ayda taşlanır, kovulup uzaklaştırılır. Receb kelimesindeki “R” Allah’ın rahmetine, “C” Allah’ın cömertliğine ve yardımına, “B” ise Allah’ın birrine (iyilik ve ihsanına) işaret eder.

Evet Recep ayı hakkında kısa bir bilgiden sonra sizler için hazırladığımız etkiliyici Regaip Kandil mesajları sms olarak paylaşabilirsiniz.

EN GÜZEL REGAİP KANDİLİ SÖZLERİ SMS

“Rabbim! Beni tek başıma bırakma. Sen varislerin en hayırlısısın” (Enbiya 89) Hayırlı Kandiller

Duaniz kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kandiliniz kutlu olsun.
Mehtaplar kadar serin,denizler kadar derin,senin en güzel yerin, bana bu gece bana dua etmendir. Nice Kandillere.

İslâm, güzel ahlâktır. Allah bu güzelliği hayatımıza amelimize nasip eylesin Kandiliniz Mübarek Olsun.

GüzeI ahIak, en iyi arkadaştır; Mü’minin ameI defterinin nişanesi güzeI ahIakıdır. Hz Ali r.a Hayırlı Kandiller

Qendîla Hemû Gele Me Ya Bimbarek Be
Tüm Halkımızın Kandili Mübrek Olsun

Rabbimiz, biz iman ettik. Bizim günahlarımızı bağışla. Bizi ateş azabından koru. (Ali imran 147) Regaip mevlid kandiliniz mübarek olsun

Tüm Dualarınızın kabul olması dileğiyle.. Hayırlı kandiller.

Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Miraç kandilinizi kutlarım Allah”a emanet olun. Güzel kandiller..

“Rabbimiz! Hesap görülecek günde, beni, ana babamı ve inananları bağışla. (İbrahim 41) Hayırlı Kandiller

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

“Rabbim! (Gireceğim yere) doğruluk ve esenlik içinde girmemi sağla. (Çıkacağım yerden de) beni doğruluk ve esenlik içinde çıkar. Katından bana yardımcı bir kuvvet ver.” (İsra 80) Kandiliniz Mübarek Olsun

Kardeşliğin daimi olduğu, sevgilerin birleştiği dostlukların hiç bitmediği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de sevgi dolu nice kandillere.

“Biriniz Rabbinden bütün ihtiyaçlarını istesin  hatta ayakkabısının kopan kayışını bile istesin.” Tirmizî. Hayırlı Kandiller.

Allah”ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun..

Ey Rabbimiz! Bize katından bir rahmet ver ve içinde bulunduğumuz şu durumda bize kurtuluş ve doğruluğa ulaşmayı kolaylaştır” (Kehf 10) Hayırlı Kandiller

Bu değerli kandil gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi olan bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah (c.c.) tüm dualarınızı kabul etsin.

“Allah katında duadan daha kıymetli bir ibadet yoktur.” Tirmizî. Dualarınızda olma ümidiyle hayırlı kandiller

Ellerin Semaya, Dillerin Duaya, gönüllerin Mevlaya yöneldiği bu Mübarek Regaib geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

Rabbim! Gönlüme ferahlık ver.” “İşimi bana kolaylaştır.” Dilimdeki tutukluğu çöz ki sözümü anlasınlar.” (Taha 25-26-27-28) Regaip mevlidiniz kutlu olsun

Allah”ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Regaib Kandili”nde, bir yıllık yaşantımızı, ibadetlerimizi ve iyiliklerimizi iyi düşünecek ve ona göre hayatımıza çekidüzen vererek samimi bir teslimiyetle nefis muhasebesine gireceğiz. Bu gece hayırlı bir gece, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun.. Kandiliniz mübarek olsun!

Ey Rabbimiz! Biz inandık, bizi bağışla, bize merhamet et, sen merhamet edenlerin en hayırlısısın (Mü’minün 109)

Size karanfilin sadakatini, sümbülün bağlılığını, menekşenin tevazusunu, lalenin gururunu, leyleğın saadetini versek, bize de dua eder misiniz? Kandiliniz mübarek olsun..

“Kişi, müslüman kardeşine arkasından dua ederse, melekler: “Amin! Aynısı sana da olsun!” derler.”  Müslim. Bende amin diyerek hayırlı kandiller diliyorum.

Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. HAYIRLI KANDİLLER…

“Ey Rabbimiz! Bizlere dünyada ve ahirette güzellikler ihsan eyle azabından muhafaza eyle.”  ( Bakara 201) Regaip Kandiliniz Huzurlu Geçsin

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

“Allahım! Günahlarımın tümünü, küçüğünü, büyüğünü, ilkini, sonunu, gizlisini, açığını bağışla!” Müslim.  Regaip kandiliniz güzelliklere vesile olsun

Fani dünyanın padişahı değilim. Gönül hırkalarını yamar giyerim. Dostlarla ağlar, dostlarla gülerim. Siz sevdiklerime, iyi kandiller dilerim.

“Ey Rabbim! Bana bir hikmet bahşet ve beni salih kimseler arasına kat. Sonra gelecekler arasında beni doğrulukla anılanlardan kıl.” Beni Naîm cennetinin varislerinden eyle.” Şuara 83 84 85 Mübarek olsun Kandiliniz

Tonton bir dede olduğunda, sallanan sandalyene oturup, anılarını tazelediğin bir günde güzel bir kandil geçirmen dileği ile…

“Allahım! Gazabından rızana, cezandan affına sığınırım. Senden sana sığınırım. Senin üzerine övgüyü bir bir saysam bitiremem. Sen, kendi büyük ve yüce zâtını nasıl övdüysen, öylesin.” Müslim. Hayırlı Kandiller.

Regaib kandilin mübarek olsun. Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.

Qendîla te u malbata te ya gele müslimana pîroz û bimbarek dikim
Sizin Ailenizin ve Tüm Müslümanların Kandilini Kutlu ve Mübarek Olsun

Ey Rabbimiz! Bizi ve bizden önce iman etmiş olan kardeşlerimizi bağışla. Kalplerimizde, iman edenlere karşı hiçbir kin tutturma! Ey Rabbimiz! Şüphesiz sen çok esirgeyicisin, çok merhametlisin.” (Haşr 10) Nice güzel kandillere.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun

“Allahım! Beni esirge, bana merhamet eyle, bana hidâyet et, bana âfiyet ver, beni rızıklandır!”Tirmizî. Regaip Kandiliniz Mübarek Olsun.

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, kandiliniz kutlu olsun.

“Allahım! Yalnızken de, insanlar içindeyken de, senden korkmayı dilerim. Rıza ve öfke hâllerimde de, senden ihlas kelimesini dilerim. Hadis Hayırlı Kandiller

Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı, anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle kandilinizi kutlarım.

Ey Rabbimiz! Nûrumuzu bizim için tamamla, bizi bağışla; çünkü senin her şeye hakkıyla gücün yeter (Tahrim 8 ) Kandiliniz Mübarek Olsun.

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

“Allahım! Kabir azabından, Mesihi Deccal fitnesinden, hayatın ve ölümün fitnesinden ve günah işlemekten ve borca batmaktan sana sığınırım.” Hayırlı Kandiller

Mübarek kandilin, Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim…

Bin aydan daha hayırlı bu mübarek gecenin büyüsüne kapılmanız dileğiyle Regaib kandiliniz mübarek olsun.

Yağmur yüklü bulutlar gibi gelen, eteğindeki hayır cevherlerini başımıza boşaltan ve bizlere mutluluk veren kandilin, büyüsüne kapılmanız dileğiyle. Nice kandiller.

“Allahım! Biz senden, Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellemin istediği hayrı dileriz. Peygamberin Muhammed sallallahu aleyhi ve sellem sana hangi şerlerden sığınmış ise, biz de o şerlerden sana sığınırız.  Sen kendinden yardım dilenilensin. Varış yalnız sanadır. Kudret ve kuvvet ancak Allah iledir.” Kandiliniz Mübarek Olsun.

Son nefesimizde inşallah La İlahe İllallah Muhammeden Rasulullah demeyi mevlam bizlere nasip eder. Kandiliniz Güzelliklerle Dolu Olsun.

Ey gecenin sahibi.. Nasıl ki kudretinle geceyi gündüzle örtüyorsan; bizim de hatalarımızı, günahlarımızı rahmetinle ört.Mübarek kandilin, Türk ve İslam alemine hayırlar getirmesini dilerim…

İnsan güzeI buIduğunu değiI; sevdiğini güzeI buIur. Hayırlı Kandilleri

ALLAH’ım sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, günahlarımızı affer. Bizleri cehennem azabından koru inşallah. Mevlid Kandiliniz Kutlu Olsun.

Ya RAB.! SANA karşı olan mahcubiyetim bana yeter. Başkasının önünde beni mahcup etme! Beni SEN kaldır ki, kimseler düşürmesin. Hayırlı Kandiller.

UzakIıkIar küçük sevgiIeri yok eder, büyükIeri yüceItir. Tıpkı rüzgarın mumu söndürüp ateşi yükseIttiği gibi. Mübarek Olsun Regaip Kandliniz

Takdir senindir, Ya Rabbi! Sen ki imkansızı mümkün kılansın; Darda koyma bizi, dara düştüğümüzde de şükredenlerden eyle bizi..Regaibiniz Mübarek Olsun.

Ayet ayet yaşat bu dünyayı rabbim, sana secde secde yürüyeLim, dua dua kabul et bizi, sana en yakın yerde ölelim.. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Yâ Rabbî Ben’i Ben’den al ama Ben’i Sen (c.c) ‘den uzak etme.. Amin.. Hayırlı Mevlid Kandiliniz Olsun.

Allah’ım bağışlamanı dilerim! Bana eziyet veren (ve sıkıntı) veren şeyleri gideren ve bana âfiyet veren yüce Allah’a hamd olsun. Mevlidiniz Hayırlı Olsun

Sen benim gökyüzüne gönderdiğim duamın yeryüzündeki cevabısın. Mevlid Kandiliniz Mübarek Olsun.

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle! Nice Güzel Kandiller

Ben duanın kabuI ediImemesi kaygısı taşımam. İçimde dua etme isteğinin oImaması kaygısı taşırım! Mevlidiniz Hayırlı Olsun

Küçük bir çocuk olsam…Tövbe kapısından girmeye yaşım tutmasa daha…Hiç bulaşmamış olsam dünyanın kirine, pasına… Açsam kollarımı, koşsam Kabe’nde… Ve açsam tertemiz ellerimi en masum dualara, nazlansam Sana… Rabbim şimdi bir çocuk kadar masum gelemesem de yanına Ne olur rahmetinle ışık tut tüm karanlıklarıma… Kandiliniz Mübarek Olsun. Regaip Mevlid Kandiliniz Kutlu Olsun

İnsanın kalbi miyoptur; Uzağı göremez. Ama Peygamberimizin Buyurduğu Gibi Kişi Sevdiğiyle Beraberdir Hayırlı Kandiller.

“Ey Allah’ım! Senin rahmetini umuyorum, beni göz açıp kapayıncaya kadar (da olsa) nefsimle başbaşa bırakma. Halimi tümüyle düzelt, Senden başka ilâh yoktur.” Mevlidiniz Hayırlı Olsun

Allah’ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme. Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz. Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl. Bizi nefsimizin eline bırakma. Bizi, koruyuculuğunla muhâfaza eyle. Kandiliniz Mübarek Olsun.

Yâ Rabbi! Sana ne arz edeyim. Çünkü sen gizli ve açık her şeyi bilirsin.” Hayırlı Kandiller.

ZamanIa değiI, dua’yIa geIir bekIenen! Hayırlı Kandiller.

Ne bir bahçeye gül olabildim ne Zatına kul olabildim,Ama Seni bildim birledim kalbime sevdirdim,Kovma kapından ALLAH ‘ım… Hayırlı Kandiller.

Allahım! Seçtiğin Peygamberinin hürmetine, bizi, anne ve babamızı Cehennem ateşinden koru. Bizi, anne ve babamızı iyilerle beraber Cennete koy. Duâmızı kabul buyur. Âmin! Kandiliniz Mübarek Olsun.

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur… Hayırlı Kandiller.

Bu gece Regaip Kandili. Dua edelim.. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. Hayırlı kandiller.

Semɑnın kɑpılɑrının sonunɑ kɑdɑr ɑçılıp rɑhmetin sɑğɑnɑk sɑğɑnɑk yɑğdığı böyle bir gecede düşen dɑmlɑlɑrın seni sırılsıklɑm etmesi dileğiyle Kɑndilin mübɑrek olsun.

Üç aylar olarak bilinen Recep, Şaban, Ramazan ayları manevi yönden daha önemli ve hayırlıdır. Recep ayının ilk Cuma gecesi Regaip kandilidir. Yani bu gece ALLAH’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

Regaip kelimesi bolluk, bereket, fazilet anlamına gelir. Bu gece Allah’ın lütuflarının bol bol verildiği bir gecedir ve üç ayların ilk Kandil gecesidir. Regaip Kandili hayırlara vesile olsun inşallah…

Bu gece kulun yalvarış ve yakarışlarını Yüce Mevla’ya sunacağı ve O’nun sonsuz affından, merhametinden, iyiliğinden bol bol yararlanacağı umut, huzur ve müjde gecesidir. Regaip kandiliniz hayırlı olsun!

Regɑib Kɑndilinin, hɑyɑtımızɑ yeni ufuklɑrın ɑçılmɑsınɑ ve vesile olmɑsı dileğiyle.

Mübarek aylara Selam olsun.. Selam olsun Ey Regaib. Hoşgeldin Recep Ayı Hayırlı Kandiller.

Bu değerli kandil gecesinde, kainatın yaratıcısı ve alemlerin Rabbi olan bağışlayıcı ve acıyıcı yüce Allah (C.C.) tüm dualarınızı kabul etsin. Regaip Kandiliniz mübarek olsun.

Bu gece kulun yalvaris ve yakarislarini Yüce Mevla”ya sunacagi ve O”nun sonsuz affindan, merhametinden, iyiliginden bol bol yararlanacagi umut, huzur ve müjde gecesidir. Kandiliniz hayirli olsun!

Rüzgârın kemɑnını çɑldığı ve yɑğmur dɑmlɑlɑrının pencerene vurduğu bir gecede yɑtɑğınɑ uzɑnıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. Hɑyırlı Kɑndiller.

Bir kandil gülü savur sevdiklerine, size onlardan gülücükler getirsin öyle içten öyle samimi ol ki göz yaşlarını bile tebessüme çevirsin. Kandiliniz mübarek olsun.

En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşanması dileğiyle Mevlid Kandiliniz mübarek olsun…

Regaip kandiliniz mübarek olsun! Kalpleriniz imanla dolsun!

Bugün ettiğiniz bütün dualar göklere yükselip, tek tek kabul olup üzerinize sağanak gibi yağsın inşallah. Regaip kandiliniz mübarek olsun.

Ruhu Aşk ve muhɑbbet mührüyle dɑmgɑlı, kɑlbi kutsi dɑvɑ ile sevdɑlı, sinesi heyecɑn, coşku tufɑnı ve şükür notɑlɑrı ile örülmüş güzel insɑn, kɑndilin mübɑrek olsun.

Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarınız kabul olması dileğiyle iyi kandiller.

O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar. Ta şafak sökünceye dek! Bu mübarek Mevlid gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

Gel ey Muhammed bahardır, dualar ardında saklı, aminlerimiz vardır. Hacdan döner gibi, Miraçtan iner gibi gel gel. Bekliyoruz yıllardır. Kandiliniz mübarek olsun..

Kim cɑnı gönülden imɑn eder, kɑlbini her türlü günɑh, nifɑk ve bozgunculuktɑn temiz tutɑr, dili ile doğru ve tɑtlı konuşur, endişeye düşmeden hɑline rɑzı olur, doğru ve güzel huylu olursɑ gerçekten mutluluğɑ erer. Hɑyırlı kɑndiller…

Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Hayırlı kandiller!

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

Beni karanliktan aydinliga, yalandan gerçege, ölümden ölümsüzlüge  Allah’a Hamd Olsun Mübarek Olsun Kandiliniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - Vozol - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - postegro - vozolcenter.co - istanbul escort - gebze escort - Baywin Giriş - canlı casino - canlı casino