En Güzel Ramazan Bayram Mesajları 2024

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Ramazan Bayramına bir kez daha ulaşmanın huzurunu, sevincini ve bereketini hep birlikte yaşıyoruz. Ramazan ayının bitiminde bizi karşılayan islâm dîninin bildirdiği ve müslümanların neşelenip sevindikleri Ramazan bayramı bu yıl Şevvâl ayının birinci günüdür. Yani 10 Nisan 2024 Çarşamba günü Allah’ın izniyle ramazan bayramını kutlayacağız. Bu sebeple bizde bu yıl birbirinden değişik ve farklı yeni Anlamlı Bayram Mesajlarını sizler için derledik. Arabî aylardan Şevvâl ayının birinci günü idrak edeceğimiz bu senenin Şeker Bayram Mesajını kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş sevdiklerinizle bir arada olmasanız bile paylaşabileceğiniz Ramazan Bayramı sözleri ile cep telefonunuz’dan sms çekerek kutlayabilirsiniz. Bu bayram, her türlü farklılığı bir kenara bırakarak eşitlenmenin, kendini bilmenin, tefekkürün, tezekkürün, yenilenmenin bayramıdır.

1. İslâm dîninin bildirdiği ve müslümanların neşelenip sevindikleri Fıtr (Ramazan) ve Kurban bayramı.

Resûlullah efendimiz, Medînelilerin câhiliyye âdetlerinden kalma bayramları kutladıklarını görünce; “Allahü teâlâ size onlardan daha hayırlı iki bayram (Ramazan ve Kurban bayramı) ihsân buyurdu” diyerek, sevinç ve neş’e günlerini göstermiştir. (Hadîs-i şerîf-Ebû Dâvûd)

Rahmet kapıları dört gece açılır: O gecelerde yapılan duâ, tövbe red olmaz. Fıtr (Ramazan) ve Kurban bayramının birinci geceleri, Şâban (ayının) on beşinci (Berat) gecesi ve Arefe gecesi. (Hadîs-i şerîf-Et-Tergîb vet-Terhîb)

Arabî aylardan Şevvâl ayının birinci günü Ramazan (Fıtr) bayramı, Zilhicce ayının onuncu günü Kurban bayramıdır. Ramazan bayramı üç, Kurban bayramı ise dört gündür. Bu günlere; günâhlar affedildiği ve müslümanların sevinçli, neş’eli günleri tekrar ge ri geldiği için (İyd) yâni bayram denildi. (Seyyid Abdülhakîm bin Mustafâ)

2.
Cumâ günü.
Günlerin en kıymetlisi Cumâdır. Cumâ günü, bayram günlerinden ve aşûre gününden daha kıymetlidir. Cumâ, dünyâda ve Cenet’te mü’minlerin bayramıdır.
(Hadîs-i şerîf-Riyâd-un-Nâsıhîn)

Cumâ, mü’minlerin ve gök ehlinin bayramıdır, Cennet’te bayram günüdür. (Hadîs-i şerîf-Huccet-ül-İslâm)

3.
Allahü teâlânın emirlerine uyup, yasaklarından sakınarak, günâh işlemeden, haram lokma yemeden geçirilen günler. Hazret-i Ali bir kalabalığı eğlence içinde görüp böyle eğlenip neş’elenmelerinin sebebini sorduğunda onlar; “Bugün bayramımızdır” dediler. Bunun üzerine hazret-i Ali de; “Günâh işlemediğimiz günler de bizim bayramımızdır” buyurdu. (İmâm-ı Gazâlî) Bayram bineklere binenler için değildir Ancak hatâ ve isyânı bırakanlar içindir.
(Behlül Dânâ)

4.
Müslümanın rûhunu teslim (vefât) edeceği zaman rahmet meleklerini ve Cennet hûrîlerini görmenin zevkiyle can verme vakti.

 

İşte ESPİRİLİ KISA VE ÖZ BAYRAM MESAJLARI

Huzurlu mutlu bayramlar dileriz Bayramınız Kutlu olsun

Tüm yürekler sevînç dolsun, umutlâr gerçek olsun, âcılâr unutulsun, duâlârınız kâbul ve bâyrâmınız mübârek olsun.

Sânâ gelen her îyîlîk Allah’tândır, bütün kötülükler nefsîndendîr. Mekânın cennet yuvân huzurlu kâlbîn âllâh île dolu Râmâzân Bâyrâmın mübârek olsun.

Dâmâğınızı, ruhunuzu ve çevrenîzî tâdlândırân, mutlu, umutlu, bereketlî bîr bâyrâm dîlerîz.

Hiçbir uzak, Duanın erişemeyeceği kadar uzak değildir.. Bu bayramda duamdasınız. Hayırlı Bayramlar.

Allahım sevdiklerimize güzel ve hayırlı bayramlar nasip eyle.

Allah’ım, kalplerimizi imân ve Kur’ân nuruyla nurlandır. Hayırlı Bayramlar.

Ya Rabbi, bizi dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan eyle. Mutlu bayramlar dilerim.

Dua ibadetin kendisidir. Bayramlaşmayıda bizim için güzel bir ibadet eyle.

Ruh u canımızla mübarek bayramınızı tebrik ediyoruz. İnşaallah, âlem-i İslâmın da büyük bir bayramına yetişirsiniz.

“DUA” sevgiliye yazılmış bir mektup gibidir.. Zarfın içerisine yüreğini koyanın, duası kabul edilir.. Nice Güzel Bayramlara Sizler

Ya Rabbi! Aklımızı midemize, ruhumuzu cesedimize, kalbimizi nefsimize bu bayramda hâkim eyle. Bayramınız mübarek olsun

Ey yüreğinde aşk derdi oImayanIar, kaIkın ve eşsiz SevgiIi’ye aşık oIun! Ona Salavat Edin. İyi Bayramlar Dilerim.

Dua’mdaki gözyaşım kadar edepliydi içime düş’en bu bayram sevgisi. İyi Bayramlar.

Mekke ufukIarında AIIah’ın nuruyIa, ümmetini seIamIayan güI yüzIü nur Peygamberin seIamı şefaatı üzerinize oIsun. Nice bayramlara inşaallah.

Allah’ım, mübarek günler, geceler hürmetine milletimizi terör illetinden muhafaza eyle! Hayırlı Bayramlar.

Kurumuş kütüğe biIe nice çiçekIer bahşeden Yüce Rabbim! Kuruyan yürekIerimizi de Rahmetinle bu bayramda birleştir.

Rabbim, en sevdiğini en sevdigimiz eyle; bayramınız güzeliklerle dolu olsun

Allahım, bizi saadet, selâmet, Kur’ân ve imân ehlinden edenlerle bayramlaşmayı nasip eyle..

Ya Rabbi! İbadetimizi , şükrümüzü, zikrimizi, fikrimizi, mahviyet, minnettarlık, muhabbet ve havfımızi sana hasredebilmemizi nasip eyle. Bayramınız mübarek olsun.

Cenâb-ı Hak bizi ve sizi, bu zamanın câzibedar fitnesinden kurtarsın ve muhâfaza eylesin. Bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Ya Rabbi! Resul-i Ekrem (asm) ve âl ve Ashabınla bayramlaşmayı nasip eyle.

Ey Kadir-i Zülcelal! İmanımızı hakkalyakine ulaştır. Bayramınız Mübarek Olsun. Nice Güzel Bayramlar.

UzakIıkIar küçük sevgiIeri yok eder, büyükIeri yüceItir. Bayramınız Kutlu Olsun

KaIbinde biraz sevgiye yer kaImışsa… BuI,sev,sevecek insan eğer kaImışsa bu bayramda barışanlardır. Ramazan bayramınız mübarek olsun.

Gitmesini bileceksin kimi zaman, arkana bile bakmadan! Ve kimi zaman söyleyeceksin sevdiğini, çok geç kalmadan İyi bayramlar.

“İyi bayramlar, gerçi sana her gün bayram ama olsun”

Karnın şekerle dolsun yanakların öpülmekten solsun cüzdanını bücürler soysun bayramın kutlu olsun.

Mutluluk içinde, sevdiklerinizle birlikte güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle… Kurban Bayramınız Mübarek Olsun.

Bayramınızı tevhid-i imaniye ve uhuvvet-i islamiyede ittifaken tevazul ve telaifle tebrik eder alem-i islama, malik-i islama ebediyen saadet niyaz ederim.

Benim ömrümde ırmaklar vardır, sularında hayallerimi yüzdürdüğüm, benim ömrümde sevdiklerim vardır, bayramlar ayrı geçince üzüldüğüm. Bayramınız kurlu olsun.

Minareden atlarım, bayramını kutlarım.

Tatlı rüzgarların yaladığı kavak ağaçlarının altına saçılan bonbon taneleri sizin olsun, bayramınız mübarek olsun.

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin bir araya geldiği, rahmet ve şefkat dolu günlerin en değerlilerinden olan Kurban Bayramınız kutlu olsun.

Ümmetin birlik ve beraberliğinin daim olmasına, kanın durmasına; sevgi, hoşgörü ve barışın hakim olmasına vesile olması dileğiyle Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun.

Unutulmayan birbirinden güzel anıların bu bayram yaşanması ve gelecek bayramlara da taşınması dileğiyle; Bayramınız mübarek olsun…

Heyecan ve özlemle beklenen kutsal Ramazan Bayramı geldi, hoşgeldin. Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.

Bu bayram da çok yardımseverim, bütün Bayram yardımlarınızı kabul ediyorum.

Kalbinize damla damla umut, yaşadığın günlere binlerce tatlı mutluluk dolup taşsın. Ailen hep yanında olsun, yüzün hiç solmasın. Daha nice bayramlara..

Sesinin çığlığını karanlığa bırak üfle gökyüzüne, kaydırabildiğin kadar yıldız kaydır tut dileklerini ve hep kendin için gülümse.. iyi bayramlar

Allah’ın rahmeti üzerine olsun. Sana gelen her iyilik Allah’tandır, bütün kötülükler nefsindendir. Mekanın cennet, yuvan huzurlu, kalbin Allah ile dolu kurban bayramın mübarek olsun.

Hayır kapılarının sonuna kadar açık, kaza ve belaların bertaraf olduğu bu Bayram, yaşadığınız tüm sorunları alıp götürmesi dileğiyle.

Sen var ya sen…
Dünyanın en karizmatik,yüreği sevgi dolu,bilgili,çok yakışıklı (veya güzel),centilmen
birinin yazdığı mesajı okudun.hadi iyisin,seninde bayramını kutlarım.

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Kurban Bayramları dileğiyle.

Dua Kapılarının Ağzına Kadar Açık, bela Ve Kötülüklerin Arındırıldığı Bu Güzel Günde Bayramınızı Tüm Sevdiklerinizle Birlikte Hayırlı ve Mutlu geçirmeniz Dileğiyle Mübarek ramazan Bayramınızı Kutlarım.

Her bayram biraz sevinç biraz da huzurdur, aslında özlemdir, hatırlanmak isteğidir, zamana direniştir, umut tadında mutlu bir Bayram geçirmeniz dileğiyle…

Sema kapılarının açık olduğu bugünde heybenizde tohum tohum dua menekşeleri saçmanız temennisiyle hayırlı bayramlar.

Sesin daim, yolun açık, kalbin dolu olsun. Nice Bayramlara

Ateşten gömlek gölgede bir bayram, esaretin özgür iradeye, açlığın tokluğa ve refaha, savaş çığırtkanlığının olmadığı, enginar bir gökyüzü ile toplumların yaşamlarının pekiştiği, felaketlere insanın neden olmadığı ve doğayla yaşamın sımsıkı sarıldığı, uçurumlarla dolu dağıtım yerine adil ve homojen bir paylaşım umuduyla ırmakların sevgi yükü ile aktığı ve tüketilmeğe çalışıldıkça daha da gürleştiği, dağların hoşgörü ile ovalara kucak açtığı, bütün inançların elele bir çember oluşturduğu nice bayramlar dilerim.

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara.

Gönüller bir olsun bu mübarek ayda düşüncelerimiz hem fikir olsun Allah’ın yolunda, hayırlara vesile olsun bu mutlu gün tüm Müslümanlara Kurban Bayramı’nız mübarek olsun canım dostlarıma.

Kalpler vardır sevgiyi paylaşmak için, insanlar vardır yalnız kalmamak için, bayramlar vardır dostluğu paylaşmak için… Bayramınız kutlu olsun.

Sevgi söze dolarsa dua olur, dua Allah’a ulaşırsa nur olur, aynı yolda birleşen dualarımızın nur’a dönüşüp Rabbimize ulaşması dileği ile Bayramın Kutlu Olsun

Şeker tadında bir Ramazan Bayramı diler her şeyin kalbiniz kadar güzel olmasını temenni ederiz iyi bayramlar…

Taptaze bir güneş doğdu bugün. O güneş hep senin ve sevdiklerin için parlasın. Işıl ışıl günler bizimle olsun. Bayramımız mübarek olsun.

Gülerek bitti Mübarek Ramazan Ayı, Şimdi Ellerim Havada Dua Ediyorum Yaradanıma Bu Mübarek Ramazan Bayramında herkez Mutlu Olur inşAllah(c.c) Dualarım Allah(c.c) ıma..

Evinize gül kokusu essin, kalplerinize ALLAH iyilik versin. Bu bayramda da ellerimiz her zamanki gibi mutlulukla birleşsin. Bayramınız Mübarek Olsun.

Söz: Nimetlerin en iyisi çalışarak kazanılan, arkadaşların en iyisi de Allahı hatırlatandır. Bayramınız Mübarek olsun…

Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, Kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, yüzünüz mutlu, bayramınız kutlu olsun.

Zor gelir uzakta olmak sevdiklerimizden ve sevenlerden, bir yerde mutluluktur hatırlamak ve hatırlanmak bu günde. Unutmadık sizi kalbimizdedir yeriniz, unutmayın bizi biz sizi sevenlerdeniz. Bayramınız mübarek olsun.

Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar!

Damağınızı, ruhunuzu ve çevrenizi tatlandıran, gerçekten güzel ve bereketli bir Kurban bayramı dileriz. Hayırlı Bayramlar…

Dünya’da ve ahirette hakiki bayramları yapabilmek temennisiyle Ramazan Bayramınızı kutlar, hayırlara vesile olmasını temenni ederim.

Bayramlar o kadar büyülüdür ki, gelişi bütün bir yıl beklenir ve gidişindekikeder de ancak böyle bir ikinci geliş ümidiyle hafifler; tasa iken sevinç olur, hüzün iken beklenen bir neşeye dönüşür. Ramazan Bayramınızın da böyle bir neşeyle gelmesi ve tüm ailenizi sevince boğup evinize bereket getirmesi dileğimizle. İyi bayramlar

Türk- islam Dünyası’nın Kurban Bayramı kutlu olsun. Yüce Allah bizi nicelerine ulaştırsın.

11 Ayın Sultanı Ramazanın Soframıza Getirdiği Bolluk Gibi Bu Bayramda Bol bol içinizde Huzur Olsun, Bayramınız Mübarek Olsun.

Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın! Hayırlı ve bereketli Bayramlar dileğiyle.

Mübarek bayram ulusumuza sağlık, huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirsin. Hayırlı bayramlar dileğiyle.

Bugün Bayram! Mübarek Ramazan Bayramı. Tüm inananlar birbirlerine daha çok yakınlaşsın, dargınlıklar ortadan kalksın, kardeşlik ve dostluk duyguları daha da kuvvetlensin. Tüm insanlar neşe ve mutluluk denizinde yüzsün. Bugün sevinç günü, kederleri bir yana bırakıp mutlu olalım. Ramazan Bayramı.nı doya doya yaşayalım. Hayırlı bayramlar!

Bir Ramazan Bayramı daha geldi. Bu bayramın öncelikle milletimize, İslam alemine ve de insanlığa hayırlar getirmesini Yüce Allahtan diliyoruz. Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, belki durgun, belki yorgun, yine de mutlu, yine de umutlu, yine de sevgi dolu nice bayramlara..

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - istanbul escort - bonusu veren siteler - sahabet güncel adres - onwin kayıt - Aviator oyna - izle porno - buy twitter followers - yabancı dizi - instagram report account - Mersin evden eve nakliyat - Cinsel sohbet - twitch takipçi satın al - toscanello - twitch tv viewer bot