En Güzel Arkadaşlık Mesajarı Kısa

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Hemen hemen hepimizin arkadaşları dostları vardır. Peki en son ne zaman dünya arkadaşlık günü ile ilgili mesajlar yolladınız. Dostluğun binlerce tanımı vardır ve dostluk içinde pek çok öğe barındırır. Bu nedenle siz değerli takipçilerimiz için birbirnden farklı ve özel dostluk ile ilgili mesajları (arkadaşlık sözleri) derledik. Zor gününüzde yardımınıza koşacak bir dostunuz varsa çok şanslısınız demektir. Bu gün’de Dünya arkadaşlık günü olduğu için dostunuza değer verme bakımından dünya arkadaşlık günü mesajları ile kutlayabilirsiniz. Şimdi sarılın ona sımsıkı ve onu hiçbir zaman bırakmayın.çünkü dostu olmayan dünyanın renklerini kaybetmiş demektir.

Aslında çoğunlukla ağustos’un ilk pazar günü kutlanan gündür. fakat farklı yerlerde farklı zamanlarda kutlanabilmektedir.

Dünya Arkadaşlık Günü ya da Dünya Dostluk Günü 1958 yılında birkaç Güney Amerika gününde kutlanmıştır. Özellikle Paraguay’da.  İlk Dünya Dostluk Günü 30 Temmuz 1958 yılında önerilmiştir. 27 Nisan 2011 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından resmi Uluslararası Dostluk Günü olarak 30 Temmuz ilan edildi. Ancak, Hindistan gibi bazı ülkeler de Dünya Arkadaşlık Günü Ağustos ayının ilk pazar günü olarak kutlandı.

Dostluk bir mum ışığıdır, önümüzü göremediğimizde yolumuzu aydınlatır.

Hayat tek renk bir tablo değildir. Bazen siyah, bazen beyaz, bazen gri, bazen de rengarenk olur.

 İyi günde heres yanınızda olurken kötü günde yalnızca dostlarınız sizin elinizi tutar.

Mü’min, kendisiyle dostluk kurulabilen insandır. Kimseyle dostluk kurmayan ve kendisiyle de dostluk kurulamayan insanda hayır yoktur.

“Kardeşine gülümsemen, iyiliği emredip kötülükten sakındırman, yolunu şaşıranlara yol göstermen, yol üzerinde eziyet veren diken, kemik gibi şeyleri kaldırman, senin su kabından onunkine boşaltman sadakadır”

Arkadaşlık ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcacık bir kucaksa ve arkadaşın için ateşe atılmaksa dünya durana dek arkadaşımsın.

Mü’min, kardeşinin aynasıdır; ve mü’min mü’minin kardeşidir, onun zarar ve ziyâna uğramasını, helâkını önler, arkasında da onu çevreleyip korur ve ihtiyaçlarını görür.

Kaybetmeyi göze alamayacak kadar az arkadaşım var.

Resulullah (sav) buyurdular ki: “En hayırlı arkadaş (grubu) dört kişiliktir. En hayırlı askeri birlik dört yüz kişiliktir. En hayırlı ordu dört bin kişidir. On iki bin kişi, sayıca az diye maglub edilemez.”

Hayatın en büyük hediyesi gerçek dostluktur ve ben bunu kazandım.

Hayat yaşanmaya değer,Herşey yalanmış meğer,Dostlukta olmazsa eğer,Zindandır bize heryer…

Tüm dünya krallarının ayrıcalığına bile değişmeyeceğim dostlarım var.

Kusursuz dost arayan dostsuz kalır.Mevlana

Dostluk iki yürek arasında akan bir nehir gibidir; gittiği yeri de temizler, geldiği yeri de.

Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

Hayat; yaşamayı, mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; hak etmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk; paylaşmayı bilen için vardır…

Evet arkadaşım! gülmek varken surat asmak niye, güldürmek varken ağlatmak niye, güzel sözler söylemek varken, kalpleri kırmak niye? hayat çok kısa arkadaşım ve bu dünyadaki hiç bır sey kırılan kalplere değmez.

Bence arkadaş;çıktığın yolda,yaptığın planda seni yarı yolda bırakmayan,üzüntüne ortak olan,seni adam yerine koyan,mutluluğunu paylaştığın ruh ikizindir.

İnsanlar bir gün ölür ama unutma arkadaşlar hiç bir zaman ölmez.

Görünmeyen hüzünler, vedalara çanak açar sonra da mangalın közü gibi yakarmış insanın ciğerini. Bazen de nefessiz ölümler beklermiş insanca sevenleri..

Sakın üzmesin seni karşılıksız Sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakın bakma arkana krallar önde gider.

Menfaat Uğruna Kurulan Dostluk Çile Yokuşunda Son Bulur Bir Nokta Menfaat Uğruna Virgül Gibi Eğilme Dostum

İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. Mevlana

Gerçek arkadaşı olmamak, yalnızlığın en kötüsüdür. İyi ki varsın ve hep yanımdasın can dostum.

Dostluk günah olmayacak kadar masum, köle olmayacak kadar özgür, umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derin, tek başına yaşanmayacak kadar zordur…

Dost Dediğin sevdimi yürekten sever Sermayesi sevgidir,dostluğa sarfeder. Böyle güzel sevgiler dünyaya değer.

Statüsü senin üzerinde veya altında olan insanlarla arkadaş olma. Böyle arkadaşlıklar sana mutluluk getirmez.

Kim benliğinden kurtulursa bütün benlikler onun olur. Kendisine dost olmayan herkese dost kesilir. Nakışsız ayna olur tüm nakışlar onda seyredilir.Mevlana

Güller, laleler, bütün çiçekler solar. Çelik ve demir kırılır ama sağlam arkadaşlık ne solar ne de kırılır.

Zaman gelir yollarına kar yağar, etrafını hüzün bulutları sararsa, ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar buradayım.

Karşılığı olmadan verilir mi hiç yürekteki sevgi? Dostluk dediğin; tek bir ruhun, iki ayrı bedende dirilmesi..

Mecnun Değilim Dost; Lakin Çağırırsan Çöllere Gelirim!Mevlana

Ekmeğim aşım helal olsun yiyene, içene. Ama hakkım helal değil; dost gibi görünüp kuyumu eşene.

Beraberken her şeyi unuttuğumuz insanlar var ya, işte onları unutmak çok zor.

Yumurtanın saatliği , Ekmeğin günlüğü , Şarabın yıllığı dostluğun ise bizimki gibi en uzun süreni güzeldir.

Bir dosttan daha iyisi yoktur, çikolata getiren dost dışında.

O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın, gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın, arkadaş eli elini hiç bırakmasın ne olur.

Hakiki arkadaşlık sıhhatten farksızdır değeri ancak kaybedilince anlaşılır.

Dilerim ki kırılan ümitlerimizin tam ortasından güçlenmiş ve yenilenmiş olarak bembeyaz düşler ve yeni yeni umutlar doğsun hepimizin hayatından..

Ben dostlarımı ne kalbimle nede aklımla severim olur ya kalp durur akıl unutur ben dostlarımı ruhumla severim ruh ne durur nede unutur

Dost; acı söyleyen değildir Acıyı tatlı söyleyebilendir.Mevlana

Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsa da dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz.

İki yapboz parçasının birbirini tamamlaması gibidir iki insanın sarılması.

Dost vurulunca değil , Unutulunca kahrından ölür. Biz sevdiklerimizi kır çiçeği gibi avucumuzda değil Kurşun yarası gibi Yüreğimizde Saklarız.

Aynı kitabı seven iki insan arasında oluşan arkadaşlıktan daha hızlı ve kuvvetli bir arkadaşlık yoktur.

En vefakâr dostumuz gölgemizdir bilirsiniz. Ama unutmayın ki; o da yoldaşlık etmek için güneşli havayı bekler.

Dostları olmalı insanın; Samimi, yüreği güzel, yoluna yoldaş, yoluna ışık tutabilen.gerçek dost antika gibidir eskidikçe değeri artar sahte dostlar çay gibidir bekledikçe demi bozar…

Dostun yanına hediyesiz gitmek buğdaysız değirmene gitmek gibidir.Mevlana

Sıradan bir arkadaş, sizi asla ağlarken görmez. Gerçek arkadaşın omuzları, sizin gözyaşlarınızdan sırılsıklam olmuştur.

Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur.

Nasıl ayakta durduğumu bir ben bir Allah (c.c.) bilir. Düşmek değil beni korkutan, düşersem hadi kalk diyecek bir dost sesi duyamamak.

Yüregin öyle güzelki onu inciltmelerine izin verme. Ne sıcaklıgını yitir, ne de dostlugunu. Tek korkun unutulmak olsun.SENİ UNUTANADA YAZIKLAR OLSUN …!

Ey Gönül! Bir sürü dostlarının yanında elbet ki düşmanların da olacak; Ama imtihan ya bu onca düşmanın var iken seni dostun vuracak.Mevlana

Acıların bölüşülmesi değil, sevinçlerin bölüşülmesidir dostluğu yaratan. Acında da mutluluğunda da hep yanındayım dostum.

Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

Tek bir gül benim bahçem olabilir. Tek bir arkadaş ise dünyam.

Olgun bir adamı dost edinmek isterseniz eleştirin, basit bir kimseyi dost edinmek isterseniz övün.

Candan ümidi kesebilirsiniz; ama Can dostlarıyla irtibatı kesmek güçtür.Mevlana

Arkadaşlık ağaca benzer, kurudu mu yeşermez artık. Kalbini kırma dostunun bir daha gönlünü alsan da kalpte leke hep kalır.

Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerde olsa tanırım. Ne mesafaler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü

İyi bir dost kalbimdeki şarkıyı bilir ve hatırlamadığım zaman onu bana söyler.

Ana ve babanızı kader, arkadaşımızı kendimiz seçeriz.

Her şeyi aramadıkça bulamazsın; fakat bu dost başka; bunu bulmadan arayamazsın.Mevlana

Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi, yüreğimiz darağacında iken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

Yılan sokması seni sadece canından eder.
Ama kötü dost hem candan hem de imandan eder!Mevlana

Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak…

O benim aklımın arkadaşı. Beni topluyor. Parçalarımı topluyor ve bunları birleştirip bana veriyor. İnsanın aklının arkadaşı olan birine sahip olması güzel bir şey.

İnsanlarla dost ol. Çünkü kervan ne kadar kalabalık ve halkı çok olursa yol kesenlerin beli o kadar kırılır.Mevlana

Duydum ki bizi bırakmaya azmediyorsun etme
Başka bir yar başka bir dosta meylediyorsun etme.Mevlana

Fedakâr olan insan, gönülden sevendir. Yürekli olan insan, kendini bilendir. Umutlu olan insan, yaşamı sevendir. Unutmayan bir arkadaş ise uğrunda ölmeye değendir.

Güneşe bağlandı korkuyla önce insan. Sonra ateşe, suya… Ay battı su kurudu gün bitti.. Sevgi kardeşlik dostluktu sonsuz olan.. Can Dostuma.

Gerçek dostluk matematik gibidir. Hayattaki iyi şeyleri çarpar ve kötüleri böler. İyi arkadaş edinmeye bakın çünkü arkadaşsız bir hayat ıssız bir adada yaşamak gibidir. Tek bir iyi dost bulmak çok iyi bir şanstır; onu elinizde tutmak ise nimettir.

Dost ise düşünme ver ömrünü gitsin. Dost değilse hiç bekletme yol ver gitsin.Mevlana

Git rüzgâr dostuma onu nasıl sevdiğimi anlat mutluysa usulca gel yanıma mutsuzsa dostun her zaman yanında diye fısılda kulağına unutmasın yüreğim daima onunla.

En güzel dost sözleri henüz söylenmemiş olandır.

Yarasından taze kan sızan gönül ehline dostlarin yüzünü görmek merhem gibidir.Mevlana

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - istanbul escort - bonusu veren siteler - sahabet güncel adres - onwin kayıt - Aviator oyna - izle porno - buy twitter followers - yabancı dizi - instagram report account - Mersin evden eve nakliyat - Cinsel sohbet - twitch takipçi satın al - toscanello - twitch tv viewer bot