Rüyada Alem Görmek Neye İşarettir Anlamı

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada minare, cami kubbesi veya bayrak direği üzerinde alem görmek, barış ve refaha işarettir.

İHYA Rüya Tabirleri : Minare ve bayrak direklerinin tepesindeki hilal,lale vb. şekildeki tepeciği görmek devlet başkanı ile tabir edilir. Bakırdan alem zulüm ve haksızlığa uğramaya, Altın veya gümüşten alem halkın başkanına hayırhah olmasına, Ağaçtan alem devlet başkanının ssöz ve fiillerinde sebatsız, gaddar ve yalancı olmasına delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Minare )

Farklı Rüya Tabiri: Rüyada alem görmek, ufkun genişleyeceği manasına gelir. Rüya sahibinin farklı bir çizgiye taşıyacağı yaşamında tepeden tırnağa değişiklikler yaşayacağını, gönül gözünün de açılacağını işaret eder. Alem görmek, ruhsal açından farklı bir mecrada yaşamak, hem dünya işlerine yoğunlaşmak, hem de ahiret hayatını düşünerek, her adımını dikkatle atmak, günah ve haram olan hiçbir şeye el sürmemek manasına gelir. Genç yaşta edinilecek fikirlerin, iyi eğitimin daha sonrasında kişinin olgunlaşma sürecini hızlandıracağını, işlerini çok çile çekmeden, sıkıntıya düşmeden genişleteceğini, doğruluktan vazgeçmeden başarılı olacağını bildirir. Alem görmek, hayatın içindeki her duyguya, her olaya yorumlanır. Yaşanacak güzel günler veya üzüntülerin kaderin içinde olduğuna, kişinin yaşadığı sürece payına düşen her şeyi deneyimleyecek olduğuna da yorumlanır.

Önceki İçerikAyakta Namaz Kılmaya Muktedir Olmayan Kişi Nasıl Namaz Kılar?
Sonraki İçerikMaun Suresi Kaç Ayettir Hakkında Bilgi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here