Rüyada Azrail (A.S.)’ Görmek Neye İşarettir

Akşam gördüğünüz rüyanızı merak mı ediyorsunuz! Çokmu korktunuz rüyanızın etkisindemisiniz Acaba rüyanız ne anlama geliyor? İşte sizi rahatlatacak dini rüya tabirleri ile rüyalarınızın yorumunu bu sayfada öğrenebilirsiniz. Rüya’da Azrail (A.S.)’ görmek ne anlama gelir. (Rüyada Azrail (A.S.)’ görmek) İşte Rüyada Azrail (A.S.)’ görmek neye işarettir açıklaması…

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada Azrail (A.S.)’ı güler yüzlü görmek, şehid olmaya; öfkeli bir halde görmek ise, tevbe et­meksizin ölmeye delâlet eder.
Rüyada Azrail (A.S.) ile güreş­tiğini veya ona galip geldiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur.
Azrail (A.S.)’ın kendisine galip geldiğini gören kimse ölür. Bazı yorumcular,
rüyada Azrail (A.S.)’ı gören kimse, lüzumlu olan bir işe girer, dediler. Bazı yorumcular ise, o kimsenin bu rüyası büyük bir korkudur, dediler.
Azrail (A.S.)’İ görmek, cemiyeti dağıtmaya ve hiç bir kimseyi himayesi altında tutmamaya, hastaların ölmesine, binaların yı­kılmasına, yangın çıkmasına, korkunç haberlere ve bunlara benzer feryat, figan ve dövünmeyi icap ettiren şeylerin meydana gelmesine delâlet eder.
Azrail (A.S.)’i görmek, bazan da borç­lara, kazancın durgunluğuna, işsiz kalmaya ve çalışmamaya işaret eder.


RÜYA NEDİR
İnsanların uyku sırasında gördükleri şeye veya şeylere rüya diyoruz.Arapça kökenli bir kelimeledir. Sözlük Anlamı,görünen şey demektir. Rüyanın türkçe karşılığı”Düş” tür. Ancak düş sözcüğü tam olarak rüya sözcüğünün anlamını karşılamaz. rüya, daha geniş anlamlar ifade eder.Bunların neler olduğu ilerdeki satırlarımızda ele alacağız. Rüya görmeyen insan yoktur.Sadece uyandıktan sonra bazı insanlar rüyalarını hatırlamazlar. Bütün insanları ilgilendiren böyle bir konunun geniş ve tutarlı bir açıklamaya ihtiyacı vardır. Ne yazık ki mayeti itibariyle nesnel şeyler söyleme imkanı yoktur.Zira rüya, ruh gibi çok soyut bir olaydır. Düşünce ve akıl da soyut varlıklar olmalarına rağmen,rüya derecesinde değildirler.
Sonuçlarından hareketle düşünce ve akıl’ı kavramak, onları irdeleyip ortamaya koymak mümkündür. Ama aynı şeyi rüya için söylemek mümkün değildir.

Önceki İçerikEşcinsel Olarak Yaratıldım Benim Suçum Ne
Sonraki İçerikKoltuk Altı Kokular İçin Şifalı Bitkiler Nelerdir

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here