Rüyada Deniz Kızı Görmek Ne Demek

İşte sizi rahatlatacak dini rüya tabirleri ile rüyalarınızın yorumunu bu sayfada öğrenebilirsiniz.Rüya’da Deniz Kızı görmek ne anlama gelir. (Rüyada Deniz Kızı görmek) İşte Rüyada Deniz Kızı görmek neye işarettir açıklaması…

İmamı Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada deniz kızı görmek, hayalinizin tahakkuk etmeyeceğine, bu yüzden fazla hayal kurarak sonunda kırıklığı yaşamamanız için biraz gerçekleri görmeniz gerektiğine yorumlanır. Yarısı balık, yarısı insan olan deniz kızı efsanesi ancak bir hayalden ibaret olduğu için, rüyası da aynı şekilde insanda hayal kırıklığı ifade eder. Bu bakımdan rüyada deniz kızı daima hayırsızlıkla yorumlanır.


Diyanet Rüya Tabirleri : Rüyada deniz görülmesi ünlü rüya tabircilerine göre değişik şekillerde yorumlanmıştır.


Yine İmam-ı Nablusi’nin yorumuna göre: Rüyada deniz görülmesi; kuvvetli, cüsseli, âdil ve merhametli bir devlet adamına, ticâret erbabı için mala, çırak için de ustasına yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında deniz görmesi; o kimsenin arzu ettiği şeylere sahip olacağına, rüyasında denize girdiğini gören kimsenin; büyük bir devlet başkanı ile tanışacağına veya büyük bir mevkiye sahip olacağına delalet eder. Kişinin rüyasında denizin kenarında oturduğunu veya yattığını görmesi; o kimsenin devlet hizmetine gireceğine, denizden su almak istediğini gören kimse; devletten bir şey isteyeceğine, rüyasında deniz suyunu bir kaba dolduğunu gören kimse; Allah tarafından mal ve mülke nail olacağına işaret eder. Kişinin rüyasında denizin suyunun çekildiğini ve dibinin göründüğünü görmesi; o memlekete bir felâketin geleceğine, kişinin rüyasında denizin üzerinde batmadan durduğunu görmesi, o kimsenin hiç beklemediği bir mevkiye getirileceğine yorumlanır. Rüyanızda denizden yüzerek sahile çıktığınızı görmeniz; hasta iseniz iyileşeceğinize, fakir iseniz zenginleşeceğinize, keder ve sıkıntınız varsa feraha çıkacağınıza yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında bulanık ve çamurlu denizde battığını görmesi; o kimsenin bir musibete maruz kalacağına, böyle bir denizde yüzmeye çalışmak; zor bir işi başarmaya, yüzerek gözden kaybolduğunun görülmesi; ölüme, kişinin rüyasında denizde boğularak öldüğünü görmesi; o kimsenin şehid olarak öleceğine işaret eder.


Danyâl (a.s.)’ın yorumuna göre: Rüyada deniz görülmesi mutlaka bir devlet büyüğü ile yorumlanır. Rüyada saf, sakin ve düzgün bir deniz görülmesi; âdil bir başkana, denizin dalgalı ve çırpıntılı görülmesi; zalim bir başkana delalet eder. Kişinin rüyasında denizden su içtiğini görmesi; o kişinin devlet büyüklerinden hayır ve menfaat göreceğine, kişinin rüyasında bütün denizin suyunu içerek bitirdiğini görmesi; o kimsenin büyük bir mevkiye nail olacağına, hayır ve iyilik göreceğine yorumlanır. Rüyanızda denizin üzerinde gezdiğinizi görmeniz; yolculuğa çıkacağınıza, keder ve sıkıntıdan kurtulacağınıza, kişinin rüyasında kendisi ve gideceği yerin arasında denizin engel olduğunu görmesi; eğer yolcu ise yolundan geri kalacağına, ya da işlerinin halli konusunda devlet tarafından bir engel çıkarılacağına, kişinin rüyasında suyu bulanık, tuzlu ve acı olan bir denizde battığını görmesi; o kişinin şiddetli bir sıkıntı içine düşeceğine, denizde yüzmek için uğraştığını görmesi; bir işe girerek onunla uğraşacağına bir rivayete göre de mahkemeyle uğraşacağına delalet eder.


İhya Rüya Tabirleri : Arzuların gerçekleşmesine, mala, işe, sanata; bitimsiz ihtirasa, tehlikeli iş ve dünya münasebetlerine;
Denize girmek devlet yönetimine yakınlık peydah etmeye,
denizin ortasında yatmak devlet hizmeti görmeye,
Deniz suyundan içmek mülke, uzun ömre ve kuvvvete, ilim ve edep öğrenmeye,
Denizde yıkanmak günahlardan arınmaya,
Denizden su almak Allah Teala’dan gelecek ihsana,
Denizi uzaktan şöyle bir görmek sıkıntıya düşmeye, onu dolasıya seyretmek kalp huzuruna,
Denize işemek hatalı bir davöranışta bulunmaya ve nimete nankörlük etmeye,
Denizi geçmek mal ve mülke,
Deniz suyunun azalması yahut çekilmesi devlet hazinesinin durumuna ve ekonomik zorluklara,
Denizin üzerinde suya batmadan durmak devletten gelecek bir iyiliğe,
Bulanık deniz suyunu tiksinerek içmek hüzün ve kedere,
Denizi baştan sona yarmak esenliğe ulaşmaya,
Denizde rahat bir şekilde yüzmek maddi ve manevi başarıya,
Denizde boğulmak şehid olmaya yahut günaha batmaya,
Denizin derinliklerine inip so a çıktığını görmek dünya nimetlerine, onun derinliklerinden ince vs. çıkarmak rızka,
Denizden su avuçlayıp bir kaba yahut gemi, tekne vs. içene koymak uzun ömürlü çocuğa,
Çalkantılı deniz cehenneme, ıstırap ve fitneye,
Denizde abdest almak yahut yıkanmak herkes için hayra ve güzel gelişmelere,
Okyanuslar zahiri ve batıni ilimlerde ilerlemeye,
Deniz zikrullaha, tesbih ve tehlile;
suyu tatlı ve berrak, hafif dalgalı deniz mümine, acı sulu, dalgalı ve tasvetli deniz kafire,
Deniz yemin etmeye, kafir için imana, günahkar için tövbeye, ……….

Önceki İçerikRüyada Saç Dökülmesi Görmek Ne Demek
Sonraki İçerikRüyada Siyah Renk Görmek Ne Demek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here