Uygulama Sonrası Botoksun Etkisi Hemen Başlar mı

Biz plastik cerrahların en sık duyduğumuz soruların başında “botoks etki süresi ne kadardır”, “botoks ne kadar dayanır”,”botoksun etkisi ne kadar sürer”, “botoksun etkisi neden çabuk geçer gelmektedir.

Mimiklerimizi özgürce kullanmak, kaz ayaklarım kırışır mı diye düşünmeden gülebilmek önemli yaşam konforlarıdır. Botox kırışıklıkları azaltmak ve yaşlanma belirtilerini azaltmak amacı ile sıkça kullanılan bir uygulamadır. Günümüzde gelişen farkındalık ile her meslekten, her yaştan, her sosyal sınıftan insanın yüksek rağbet gösterdiği başarılı bir tedavidir.

Botoks, botilinum toksin ado verilen nörotoksinin kontrollü olarak laboratuvar ortamında üretilmesi ile ortaya çıkan ilaca verilen genel isimdir. Farklı firmalarca farklı isimler ile üretilen botilinum toksinler için kullanılan beynelminel bir isim olmuştur botox.

Botoks etkisini sinir-kas kavşağında iletimi geçici olarak bloke ederek gösterir. Yani sinirden kasa iletimi geçici ve kontrollü olarak ihtiyaç duyulan bölgelerde bloke ediyoruz.

Uygulama sonrası botoksun etkisi hemen başlar mı?
Hayır. Botoksun etkisi 48-72 saatte başlar. Maksimum etkisini 10-14 günde gösterir.

Önceki İçerikLüks Yonca Seyahat Yalova Firması İletişim ve Telefon Numarası
Sonraki İçerikAz Buçuk Nasıl Yazılır Ayrı mı Bitişik mi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here