Sayısız Derecede Kanatlara Sahip Melek

Miraç gecesi ucunu bucunu ancak yüce Allah’ın bileceği büyük bir deniz gördüm. Denizin kenarında kuş şekline bürünmüş bir melek duruyordu. Sayısız derecede kanatlara sahipti. Bu meleğin vazifesi neydi?

“Subhanallahi velhamdülillahî ve la ilahe illallahu ve laİlahe illallahu ekber. Velâ havle ve la kuvvete illâ billahil aliyyil azîm. (Allah her türlü noksan sıfatlardan uzak ve münezzehtir. Hamd, ancak Allah’a mahsustur. Allah’tan başka ilâh yoktur. O uludur. Allah’a dönüş ve ibadet ve tâat etme güç ve kuvvet ancak yüce ve yüce Allah’ın yardımıyla mümkündür)” diyen cümleleri okuduğunda melek aşağıdaki hareketleri yaparak kıyamete dek onun için Allah’a dua ve estiğfar eder.

Kişi; “Sübhanellah (Allah her türlü noksan sıfatlar-dan uzak ve münezzehtir)” dediği vakit, melek harekete geçer. “Velhamdülillah (Hamd, ancak Allah’a mahsustur)” dediğinde sayısız derecedeki kanatlanın açar. “Ve lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka İlâh yoktur)” dediğinde havalanarak uçar. “Vallahu ekber (Allah uludur)” sözlerini söylediği vakit, açık denize dalar. “Ve la havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azîm (Allah’a dönüş ve ibadet ve taat etme güç ve kuvveti ancak yüce ve yüce Allah’ın yardımıyla mümkündür)” sözlerini söylediğinde ise daldığı denizden su yüzüne çıkarak kanatlarım silkeler. Her kanat silkeleyişinde sayılara sığmaz su damlaları dökülür. Her dökülen damlayı da sınırsız gücün sahibi olan Allah (c.c.) bir melek olarak yaratır.

Önceki İçerikGame of Thrones’dan izleyenlerin Dikkatine
Sonraki İçerikGönül Nuri Cemalinden Habibim Bir Ziya İster Sözleri

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here