Sen Pazarda Hiç Adam Ağzı Görmedin mi İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Sen pazarda hiç adam ağzı görmedin mi, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Sen pazarda hiç adam ağzı görmedin mi?
Kimi insanlar görgüsüz olarak yaşamanın dezavantajlarının farkına varmazlar. Görgüsüz bir biçimde sanki hayatlarında ilk defa yaşıyormuş gibi bir duruma yaklaştıklarında veya bu durumda davrandıklarında çevresindekiler tarafından kötü ithamla anılırlar. Edepsizce ve bilinçsizce herhangi bir durum yada varlığa saldırmak erdemli insanların işi değildir.

Kısaca anlamı : “Bazı kişiler daha önce yaşadıkları bir durumla tekrar karşılaştıklarında, sanki bu durumu ilk defa yaşıyormuşçasına aptalca davranırlar. Bu tip kişilere söylenen bir sözdür.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :
“Arkadaşım aptalı oynayınca ona Sen pazarda hiç adam ağzı görmedin mi dedim.

Açıklama ve kompozisyon : Bazı kişiler daha önce yaşadıkları bir durumla tekrar karşılaştıklarında, sanki bu durumu ilk defa yaşıyormuşçasına aptalca davranırlar. Bu tip kişilere söylenen bir sözdür. Kimi insanlar görgüsüz olarak yaşamanın dezavantajlarının farkına varmazlar.

Görgüsüz bir biçimde sanki hayatlarında ilk defa yaşıyormuş gibi bir duruma yaklaştıklarında veya bu durumda davrandıklarında çevresindekiler tarafından kötü ithamla anılırlar. Edepsizce ve bilinçsizce herhangi bir durum yada varlığa saldırmak erdemli insanların işi değildir. Bazı insanlar daha önce yaşadıkları bir durumla ilk kez karşılaştıklarında aptalca davranırlar.

Bu, bu tür insanlar için bir sözdür. Bazı insanlar görgü olmadan yaşamanın dezavantajlarını fark etmez. Bu durumda, hayatlarında ilk kez yaşıyormuş gibi yaklaştıklarında veya hareket ettiklerinde, çevrelerindeki kişiler tarafından kötü suçlamalarla anıldı.

Herhangi bir duruma saldırmak, haksız ve bilinçsiz olmak erdemli insanların işi değildir.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikMuhabbet Kuşları ve Papağanlar Konuşmayı Nasıl Öğreniyor
Sonraki İçerikOdayı görmek istiyorum Arapça Yazılışı Okunuşu ve Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here