Tatlı Söz Can Azığı Acı Söz Baş Kazığı İle İlgili Cümle ve Kompozisyon

Tatlı söz can azığı, acı söz baş kazığı, atasözünü anlamı ve cümle içinde kullanmak. Ayrıca Açıklama ve kompozisyon yazmak.

Tatlı söz can azığı, acı söz baş kazığı.
Gönül okşayıcı sözler bizi yaşama bağlar, hayata karşı motive eder. Sert eleştiriler, onur kırıcı sözler ise hayattan bıkıp kopmamıza neden olur. Bu gibi durumlarda kendimize çeki düzen vermeli, hayata karşı yinede olumlu bakmayı öğrenmeliyiz.

Kısaca anlamı : “gönül alıcı, okşayıcı sözlerle karşımızdakinin inadı yenilebilir.

Cümle İçinde Örnek Kullanımı :“Öğretmenimin gönlünü hoş ettikten sonra bana izin verdi.

Açıklama ve kompozisyon : Gönül alıcı, okşayıcı sözlerle karşımızdakinin inadı yenilebilir. Gönül alıcı söz, en sert, merhametsiz insanı bile yumuşatır. Bize söylenen güzel sözler bizi hayata bağlar.

Kötü söz karşısında ise, insan çileden çıkar, ölümü bile göze alır. Bize yapılan eleştiriler, hakaretler, onur kırıcı sözler ise hayattan bıkıp kopmamıza neden olur. Gönül okşayıcı sözler bizi yaşama bağlar, hayata karşı motive eder.

Sert eleştiriler, onur kırıcı sözler ise hayattan bıkıp kopmamıza neden olur. Bu gibi durumlarda kendimize çeki düzen vermeli, hayata karşı yinede olumlu bakmayı öğrenmeliyiz. Kalbin inatçılığı içten, okşama kelimelerle yenilebilir.

Doyurucu kelime en sert, acımasız kişiyi bile yumuşatır. Bize söylenen güzel sözler bizi hayata bağlar. Kötü sözler karşısında kişi sinirlenir ve hatta ölür.

Bize yapılan eleştiriler, hakaretler ve aşağılayıcı kelimeler hayattan sıkılmamıza neden oluyor. Hevesli kelimeler bizi hayata bağlar ve hayata motive eder. Güçlü eleştiriler ve aşağılayıcı kelimeler yaşamdan yorulmamıza neden oluyor.

Bu gibi durumlarda, kendimizi ayarlamalı ve hayata karşı pozitif görünmeyi öğrenmeliyiz.

Not: Bu atasözüyle ile ilgili bir cümle veya bir bilginiz varsa aşağıda yorum kısmına yazarak başkaların okumasına yardımcı olabilirsiniz. Secdem.net

Önceki İçerikZencefil Bitki mi Sebze mi
Sonraki İçerikSeni Seviyorum Bunu Allah ve Ben Biliyorum Almanca da Ne Demek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here