Leyle i Kadir Gecesi Mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İslamin dünyansının kalbi olan leyle i kadir yani kadir gecesi ramazan ayında tüm müslümanlar arasında idrak edilen mübarek ve fazileti çok olan bir önemli gecedir. Bir taraftan da Ramazan-ı Şerifin kalbi olan mübarek Kadir Gecesine kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Biliyorsunuz ki Kur’an-ı Kerim kadir gecesin’de Yüce Allahu azimuşşan görevli meleği hz Cebrail aleyhisselam vasıtasıyla Hz muhammed sallallahu aleyhi vesellem peygamber efendimize ve insanlara anlatması için inmiştir.

Bu nedenle bu gecenin önemi hepimiz için çok büyüktür. Leyle-i Kadir’dir ki, muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. Mübarek Ramazan’ın Leyle-i Kadir sırrıyla, seksenüç sene bir ömr-ü manevî kazandırması sırr-ı hikmetiylede biliniyor. Kadir kelime olarak; değer, kıymet ve itibar anlamlarına gelir. Sizde sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz birbirnden değerli ve özel olan anlamlı kadir gecesi mesajlarını yollarak kutlayabilirsiniz. İşte hazırladığımız kadir gecesi sözleri farklı kısa ve öz kadir smsleri..

Ayrıca hadis-i şerifte ise Peygamberimiz (s.a.s), şöyle buyurmaktadır: “İnanarak ve sevabını Allah’tan umarak Kadir Gecesini ihya edenin geçmiş günahları affolunur.”

Ramazan ayının en dikkat çekilen konu Kur’an’da zikredilen, o geceye has özelliklerdendir. Kadir Gecesini değerli ve anlamlı kılan Yüce Kur’an, her âyeti üzerinde tefekkür ve tezekkür edilmek ve bizzat yaşanmak için gönderilmiştir. Mübarek Kadir Gecenizi tebrik eder, size ve bütün mü’minlere hayırlar getirmesini Yüce Mevlâmızdan niyaz ederim.

EN GÜZEL KADİR GECESİ SMS MESAJLARI

Göklerin ve yerin anahtarları O’nundur. Allah’ın âyetlerini inkâr edenler var ya, işte onlar ziyana uğrayanların ta kendileridir. Zümer suresi 63 ayet Kadir Geceniz Mübarek Olsun

Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve Cennetini ihsan eyle! Kadir geceniz mübarek olsun nice güzel kadir gecelere inşaallah.

Duayı kabul eden, istemeyi veren, murat edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren RABBİM. Ellerimizi bu gece boş çevirme inşallah. Kadir geceniz mübarek olsun

‘Yatağa abdestIi girene, o gece bir meIek sabaha kadar, ‘Ya Rabbi bu kuIunu affet!’ diye dua eder.’ [hadisi şerif] Mübarek olsun kadir gecesiniz.

Leyle-i Kadr’i şefaatçi ederek rahmet-i İlahiyeden niyaz ediyoruz..

Şu mübarek şehr-i Ramazan, leyle-i Kadri ihata ettiği için, kendisi de ömür içinde bir leyle-i Kadirdir ki, muvaffak olanın ömrüne bin ömür katar. Dakikası bir gündür. Saati iki ay, günü birkaç sene hükmünde bir ömr-i bâkîdir…Kaynak: Ramazan ve Kadir Gecesi Lahikası. Size ve ailenize mübarek olsun bu gece.

Sizin bayramınızı, leyle-i Kadrinizi, Ramazan-ı Şerifte makbul dualarınızı bütün ruh u canımla tebrik ve tes’id ediyorum. Cenâb-ı Hak, bu bayramın sürurunu, hakikî ve geniş ve umumî sürura mukaddeme ve vesile eylesin. Âmin.Kaynak: Ramazan ve Kadir Gecesi Lahikası

Bu aşr-i âhir-i Ramazan’da her gece,hususan tek gecelerde Leyle-i Kadr’in bulunmak ihtimali kuvvetli olduğunu hadîs-i şerif ferman ediyor. Bu gecenin bereketi sizin ve ailenizin üzerine olsun. nice güzel kadir gecelerine.

Seksen küsur sene kıymetinde bulunan ve Ramazan-ı Şerif’in mecmuunda gizlenen hakikat-ı Leyle-i Kadri kazanmak ve o geceyi idrak eyleyenlerden eylesin bizleri. hayırlı geceler.

Bütün ruh u canımla mübarek Ramazanınızı tebrik ederim. Ve o mübarek şehirde ettiğiniz duaların, Cenab-ı Hak yanında makbul olmasını Erhamürrâhimîn’den niyaz ederim.

 Leyle-i Kadr’in ihyasına ve herbirimizin beraber, hususan bu bîçare çok kusurlu, hasta, zaîf kardeşinizi hissedar etmenizi ve herbirinizin dualarınızın binler manevî âmînlerin teyidiyle dergâh-ı İlahîde kabul olmasını rahmet-i İlahiyeden niyaz ediyoruz.

Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Kadir geceniz mübarek olsun.

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara garkettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..

Kuran da Kadir Gecesi için LeyIetüI kadri hayrun min eIfi şehrin Kadir Gecesi bin aydan hayırIı bir gecedir diye buyuruIuyor. Bu nedenIe bu geceyi ihya edeIim.. Kadir geceniz hayırIı oIsun…

Sen doğru yolda ol Allah seni utandırmayacaktır. Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Kandiliniz mübarek olsun.

Umutsuzluk yok! Gün elir gül de açar bülbül de öter. Kadir geceniz hayırlı olsun.

Kadir Gecesi değer gecesidir, Allah tarafından değerli kılınmış bir gecedir. Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Bu gece bir ömürden daha hayırlıdır. Ellerin açıldığı, gözlerin dualarla yaşardığı, kalplerin okşandığı Kadir Gecesinde bütün insanların günahlardan uzaklaşıp tövbelerinin kabul edilmesini niyaz ederiz. Allah tüm inananları iman yolundan ayırmasın.

İnsan, çaresiz değildir. Duasızdır! Kadir geceniz mübarek olsun

❖ Hidayet veren Allah’ın yardımı olmadan dünyada hiç kimse doğru yolu bulamaz. Kadir kandiliniz mübarek olsun.

Öyle bir yaşamın olsun ki Allah senden razı olsun, Hz. Muhammed(s.a.v) cennette komşun olsun, kalbin imanla dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Üç aylar ismiyle şöhret bulan, kalplerimizin ve gönüllerimizin manevi doyum mevsimi olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları, tüm İslam âlemine hayır ve bereket getirmesi dileğiyle. Kadir Geceniz mübarek olsun…

Kadir Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allahın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara hakettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun..

Tüm İslam aleminin mübarek Kadir gecesini tebrik ederiz.

Mübarek Kadir Gecenizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim.

Allah’ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun, Kadir Geceniz hayırlı ve mübarek olsun.

GüI-i Muhammed-i oIanIara seIam oIsun, seIam diyarından geçenIere bahar oIsun, gönIü hazan oIanIarın gönIü güIistan oIsun, mübarek ve kutIu oIsun Leyle i kadriniz.

Böyle bir geceyi nasip eden Allah’a hamd eder feyzi ve bereketi sizin ve ailenizin üzerine olsun inşaallah.

Kadir geceniz mübarek olsun! Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Hayırlı Kandiller..!

Gecenin güzel yüzü yüregine dokunsun, seytan senden uzakta, melekler basucunda olsun, günes öyle bir geceye dogsun ki dualarin kabul Kadir Geceniz mubarek olsun!

Allah size sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Kadir Geceniz mübarek olsun…

Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Kadir Geceniznde dualarımızdan insanlığın

huzuru, sevgi ve kardeşliğin sağlanması ve devamı için bizlere daha fazla güç, iman vermesi için yakaralım. Sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için de yardım dileyelim. Dualarınızın kabul olması dileğiyle Kadir Gecenizniz mübarek olsun…

Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için, İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır beraberce kutlamak için… berat geceniz mübarek olsun.

Şeamet dini, gayret dini ancak Müslümanlıktır. Hakiki Müslümanlık en büyük kahramanlıktır” Kadir Gecenizniz mübarek olsun.

AIIah’ım, mübarek günIer, geceIer hürmetine Ya Rahman! Rahmetinde sınır tanımayan! Rahmetini, merhametini çekme bir an biIe üzeremizden. Kadir geceniz mübarek olsun.

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun Kadir Gecenizniz hayırlara vesile olsun.

Aklını al başına gafil olma. Bu 2 kapılı handır. Gelen gider giden gelmez. Kimse kalmaz dünyada. Allah herkesi affede. Kadir Geceniz mübarek ola…

Kadir Geceniz dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Kadir Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun…

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kadir Geceniz kutlu olsun.

Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kadir Gecenizniz kutlu olsun…

Kınamayın kınadığınız şeyleri yaşamadan ölmezsiniz. HZ. Muhammed. Kadir Gecenizniz Kutlu, dualarınız kabul olsun inşallah.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Kadir Gecenizniz Mübarek Olsun.

Bu gece beraat kandili.. Günahtan kurtuluş gecesi.. Haydi dua edelim.. Temizlensin günah defterleri.. İyi kandiller..

Ya Rabbim sen biz kullarının dualarını kabul, hakkımızda hayırlısını nasip eyle… Âmin. Kadir Gecenizniz mübarek olsun.

Kadir Geceniz, nefis ve şeytana ve onların hilelerine karşı her zaman uyanık olmayı hatırlatır. Kandiliniz mübarek olsun.

Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Kadir Gecenizniz Mübarek olsun…

Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle. Kadir Geceniz Mübarek Olsun.

Bu mübarek gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Kadir Gecenizniz mübarek olsun…

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul,Kadir Gecenizniz Mübarek Olsun..

Ey güzel Allah’ım; Ben elimden geleni yaptım. Elimden gelmeyenler içinse ellerimi sana açtım. Cümlemize yardım eyle. Amin. Kadir geceniz hayır üzerine olsun inşaallah

Rükû, secde ve gözyaşları ile fersah fersah arşa yükselen dualarınızın karşılığını almanız temennisi ile Kadir geceniz mübarek olsun.

Kim canı gönülden iman eder, kalbini her türlü günah, nifak ve bozgunculuktan temiz tutar, dili ile doğru ve tatlı konuşur, endişeye düşmeden haline razı olur, doğru ve güzel huylu olursa gerçekten mutluluğa erer. Hayırlı Kandiller.

Cennet nerededir bilir misin? Gülen gözlerde, tatlı sözlerde, mutlu yüzlerdedir. Bazen gecelerde, bazen gündüzlerdedir. Ama en güzeli kalplerdedir. Kalbi güzel tüm sevdiklerimin Kadir Gecesini kutlarım…

Her kim, imanından dolayı ve mükafatını yalnız Allah’tan umarak?Kadir Gecesi’ni ihya ederse, geçmiş günahları affedilir. Hz. Muhammed (s.a.v). Bugün ettiğimiz bütün ibadet ve dualarımız kabul olsun. Kadir geceniz mübarek olsun.

Kur’an-ı Kerim’de “Kadir Suresi”nde bu gece şöyle anlatılıyor:

“Şüphesiz, biz onu (Kur’an’ı) Kadir Gecesi’nde indirdik. Kadir Gecesi’nin ne olduğunu sen ne bileceksin! Kadir Gecesi bin aydan daha hayırlıdır. Melekler ve Ruh (Cebrail) o gecede, Rab’lerinin izniyle her türlü iş için iner de iner. O gece, tan yerinin ağarmasına kadar bir esenliktir.”

Ayrıca Yüce Allahın isimlerinden biride el Kadir’dir aşağıda verdiöiz bilgilerdende faydalanabilirsiniz.

El Kadir İsminin Anlamı: (Her Şeye gücü kudreti yeten) Uçsuz bucaksız semâ boşluğunda sayısı ancak yaratan tarafından bilinen milyarlarca güneşler parıldamaktadır. Akıllar, bunlar karşısında hayret ve dehşet içerisinde kalmaktadır. Allah, bunları kendi kudretine bir âyine olarak yaratmıştır. Bunları, yaratıldı yaratılalı birbirine çarpmadan yüzdüre» KÂDÎR olan Allah’dır (c.c.). Aynen bunun gibi, su içerisinde sayısız mahlûkatı yüzdüren Allah (c.c.) birbirlerine benzemeyen milyarlarca insan yaratmıştır. Bunların hepsi, karıştırılmadan, kolayca birbirlerinden ayrılır. Bunlardan daha mühimmi, bu kadar insanın hiçbirinin parmak izi, diğerinin parmak izine benzemez.

Ya Kadir esmaül hüsna: Güçlü, kuvvetli, her şeye gücü yeten, istediğini istediği gibi eksiksiz, kusursuz ve tam yapabilen “Şüphesiz Allah her şeye kadirdir.” Bakara, 148

Bütün alemlere intizam sağlayan şüphesiz Hz.Allah’tır. Yeryüzünde her yaprağın düşüşü O’nun izniyledir, yine hiçbir dişi O’nun izni olmadan gebe kalamaz ve hiçbir canlı O’nun bilgisi dışında doğuramaz.

Allah Teâlâ, kudretine bir ayna olmak üzere kâinatı yaratmıştır. Fezalarda, sayısı belirsiz âlemleri birbirine çarptırmadan düzenlemek Kâdir isminin tecellisidir.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - istanbul escort - Baywin Giriş - bonusu veren siteler - sahabet güncel adres - onwin kayıt - Aviator oyna