Kimlere Botoks Uygulanmaz

Sinir-kas sistemine ait hastalığı olan kişilerde (Eaton-Lambert sendromu, myasteniagravis gibi), hamilelere ve emzirenlere botoks uygulanmamalıdır.

Hamilelere botoks yapılmaz. Botoksun anne karnındaki fetusa geçişine dair herhangi bir kanıt bulunmasa da gebelikte botoks yapmamaktayız.

Hamilelikte Botoks: Botoksun anne karnındaki fetusa geçişine dair herhangi bir kanıt bulunmasa da gebelikte botoks yapmamaktayız.

Emzirenlerde Botoks: Bize sık sorulan sorulardan birisi de “emzirirken botoks yapılır mı” ve “botoks anne sütüne geçer mi” sorularıdır. Emziren annelerde de benzer şekilde botoks uygulaması yapmamaktayız.

Eaton-Lambert Hastalığı ve Myaesthenia Gravis gibi nöro-müsküler rahatsızlıkları (sinir-kas hastalıkları) olanlarda Botoks yapılmaz. Bu sebepten Botoks yaptıranlar öncesinde mutlaka doktorunuza mevcut tüm rahatsızlıklarınızı ve aldığınız ilaçları eksiksiz olarak söyleyiniz.

Kan inceltici, kan sulandırıcı ilaçlar alanlar ilaç aldıkları dönemde botoks yaptırmamalıdırlar. Kan sulandırıcı ilaç alanlar öncesinde mutlaka bu ilaçları öneren doktorlarına(kardiyolog, kalp damar cerrahları, nörolog, dahiliye vs) danışarak onların uygun görmeleri durumunda Botox yaptırmadan en az 48 saat önce bu ilaçları kesmeleri durumunda Botoks yapılabilir. Unutulmamalıdır ki doktorunuza danışmadan bu ilaçları kesmek hayati tehlike oluşturacak sonuçlar doğurabilir.

Enjeksiyon bölgesinde deride enfeksiyonu olanlar (uçuk, vs) enfeksiyon tedavi olana kadar Botoks yaptırmamalıdırlar.

Önceki İçerikYeşil Sahil Seyahat Yalova Firması İletişim ve Telefon Numarası
Sonraki İçerikAdli Merci Nasıl Yazılır ve Anlamı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here