En Güzel Berat Kandil Mesajları

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Berât gecesini büyük nîmet, fırsat biliniz! Çünkü belli bir gecedir. İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biride süphesiz  Berat kandil gecesidir. Üç Ayların kandil gecelerinden biri olan Berat Kandili Şâban’ın on dördüncü gecesidir. Dolaysıyla berat kandili mesajları wep sayfamızda hazırladık. Tüm müslüman aleminin idrak edeceğiz mübarek Berat kandili sözleri hem duygularınıza hemde sms olarak yolladığınız kişilerin duygusuna hitap edecektir. Berat Kandili heyecanını ve coşkusunu sevdikleriniz ile paylaşmak için birbirinden anlamlı Berat kandil mesajı ile kutlayabilirsiniz. Sizlerde ailenize, akrabalarınıza, sevdiklerinize telefonunuz’dan kısa sms gönderebilirsiniz.

Bu gece hakkında Peygamber Efendimiz: “Allah Teala Hazretleri, Şa’ban ayının yarısı olan gecede (Berat Gecesi) dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Kelb kabilesinin koyunlarının tüyünün adedinden daha çok sayıda günahı affeder.” buyurmuştur… Bu gece bütün duaların kabul olduğu beş geceden birisidir. Bu geceler; Regaib, Beraat, Ramazan ve Kurban bayramları geceleri ve Cuma gecesidir.

Allah’u Teâlâ kullarının berat gecesi sebebiyle günahlarından arınmış ve tertemiz olarak, ellerine beratlarını alıp, ramazan ayına girmesini istemektedir. Rahmeti gazabını geçen Yüce Rabb’imizin hayır ve bereketini, af ve mağfiretini yağmur gibi üzerimize yağdırdığı bu mübarek geceyi fırsat bilip  bu geceyi tevbe, dua ve niyaz ile geçirmeli; bu ilâhî ziyafetten faydalanmak için elimizden gelen gayreti göstermeliyiz.

Berat Gecesi’nin fazileti hakkında Efendimiz (s.a.v.)’den nakledilen şu mübarek hadisler önemlidir: “Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o
gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş
batınca Allah Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar ‘Benden mağfiret dileyen yok mu,
onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir bela ile)
müptela olan yok mu, ona kurtuluş vereyim.’ buyurur.”
“Şaban ayının yarısı gecesi olduğu zaman, Allah (c.c.) kullarının durumuna bakar;
müminleri affeder; kâfirlere ise mühlet verir. Kin ve haset sahibi olanları bu
sıfatları terk edinceye kadar kendi hâllerinde bırakır.”

Görüldüğü üzere, Berat Gecesi’nin kendine has özellikleri vardır. Öyle ise, hem bu geceyi hem de bütün üç ayları fırsat bilerek kendi özümüze dönmeliyiz, ümitlerimizi tazelemeliyiz.

Üç aylara ayrı bir ruh ve mâna içinde giren Peygamber Efendimiz (asm) özellikle Şaban ayına özel bir özen gösterir, başka zamanlarda görülmemiş bir derecede ibadete ve âhiret işlerine yönelirdi. Bu ayın çoğu günlerini oruçlu geçirirken, geceleri de diğer gecelerden çok farklı bir şekilde ihya ederdi.

Bir Berat Gecesi’nde uyanıp da Resulullah Aleyhissalâtü Vesselamı yanında bulamayan Hz. Âişe (ra) kalkarak Efendimizi aramaya başladı. Sonunda Peygamberimizi Cennetü’l-Bakî mezarlığında başını semaya kaldırmış halde buldu. Peygamberimiz Aleyhissalâtü Vesselam mübarek hanımına Berat Gecesi’nin faziletini şöyle anlattı:

“Muhakkak ki, Allah Teâlâ Şâban’ın on beşinci gecesinde dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve Benî Kelb Kabilesinin koyunlarının kılları sayısınca insanları mağfiret eder.”9
İşlenen sevaplı amellerin değeri başka zamanlarda on ise, Berat Kandili’nde yirmi bindir. Meselâ başka zamanlarda okuduğumuz bir tek Kur’ân harfine on sevap veriliyorsa, bu gecede her bir harfine yirmi bin sevap verilmektedir.

Bu bakımdan tam bir ihlâsla çalışıp ihyasına gayret gösterebildiğimiz takdirde, Berat Kandili elli bin senelik bir ibadet hayatının sevabını bir gece içinde bize kazandırabilir.


Berat kelimesinin aslı ”Berâettir.” Beraat sözlükte, ”bir zorluktan kurtarmak ve berî olmak” demektir. Bu geceye, bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle mübarek gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet gecesi gibi adlar da verilmiştir.

İŞTE YENİ EN GÜZEL BERAT KANDİL MESAJLARI….

(“v”) Bir gün bize de günahlarımıza ağlama şerefi nasip et Rabbim, nasip et ki ahirette sana sunacak bir şeyimiz olsun. Berak geceniz mübarek olsun.

(“v”) Kalbini Allah’a bırakan sukunete erişir. Ama kalbini insanlara bırakan hep sıkıntıı, hep kaygılıdır. Berat kandiliniz en içten dileklerimle kutluyorum.

(“v”) Ey Allahım bana verdiğin şeyin sonunda senin rızan ve cennetin olsun. Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Sen doğru yolda ol Allah seni utandırmayacaktır. Berat geceniz hayırlara vesile olsun.

(“v”) Ey Ademoğulları kalkınız insanları yakmak için hazırlanmış olan cehennem ateşini namaz kılarak söndürünüz. Berat kandiliniz hayırlı olsun.

(“v”) İçiniz mi sıkılıyor? Sadece şunu hatırlayın. Cennet’e attığınız ilk adımda üzüldüğünüz her şeyi unutacaksınız Hz Ömer R.a Berat mevlid kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Allah’ın en çok seni sevdiği yerdir namaz.. En çok sevilen yerde buluşmak dileğiyle berat kandiliniz güzellikler dolu olsun.

(“v”) Ey yolcu aklını başını al. Vakit geçti ömür güneşi batmaya yaklaştı berat’ı kurtuluş bil. Berat kandiliniz hayırlı olsun.

(“v”) Alnı yere değmeyenlerin gönlü nura ermez mutluluğa doğru il adım. Berak kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Şu cihanda Allah’ın yaratmadığı bir mahluk varmıdır? Onu inkar eden dil dudak olamaz. Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) ”Beni anmak için namaz kıl” Taha Suresi 14 ayet Hayırlı berat kandiller dilerim.

(“v”) Her kul öldüğü hal üzere dirilir. Berat kandil geceniz nurlu olsun.

(“v”) Gün misafirinizdir Ona iyi davranın ki gidince iyiliğinizden bahsetsin. Berat kandiliniz hayırlara vesile olsun.

(“v”) Ey Allahım bize söüzümüzden dönmeyeceğimiz bir tövbe nasip et. Hayırlı berat kandiliniz olsun

(“v”) Kıtmir bir köpekti Ashabı kehfin köpeği ama cennete gitti kim olduğun kadar kimlerle olduğunda önemli. Berat kandiliniz hayır ve nur üzerine olsun.

(“v”) Hidayet veren Allah’ın yardımı olmadan dünyada hiç kimse doğru yolu bulamaz. Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Umutsuzluk yok! Gün elir gül de açar bülbül de öter. Berat kandil geceniz hayırlı olsun.

(“v”) Dikkatli bakıldığında görülecektir ki, Allah’ın affediciliği insanların günahlarından fazladır. Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Allah kerimdir, elbette kulunu mahrum eylemez. İnsanlar Allah diyerek isteklerine ulaşırlar. Berat mevlid kandiliniz hayırlı olsun.

(“v”) Yıkılmış duyguları ayağa kaldıran bir duygudur La ilahe İllallah Berat kandiliniz nurlu olsun.

(“v”) Bugün amel işleme günüdür hesap yoktur. Yarın ise hesap vardır amel işleme imkanı yoktur. Berat kandiliniz kutlu ve mübarek olsun.

(“v”) Ömür sermayeni nerelerde tükettin diye mahşer günü önüne defterni koyarlar. Berat kandiliniz mübarek olsun

(“v”) Üç aylar ismiyle şöhret bulan, kalplerimizin ve gönüllerimizin manevi doyum mevsimi olan Recep, Şaban ve Ramazan ayları, tüm İslam âlemine hayır ve bereket getirmesi dileğiyle. Berat Kandilin mübarek olsun…

(“v”) Bu gece Cenab-ı Hakkın, kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun!

(“v”) Bizlere bir ikram olarak sunulan bu kutsal Berat kandilinde dualarımızdan insanlığın huzuru, sevgi ve kardeşliğin sağlanması ve devamı için bizlere daha fazla güç, iman vermesi için yakaralım. Sevgide sağlam ve cömert bir ruha sahip olmak için de yardım dileyelim. Dualarınızın kabul olması dileğiyle Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Kalpler vardır, sevgiyi yaşatmak için, İnsanlar vardır, dostluğu paylaşmak için, Mübarek günler vardır beraberce kutlamak için… berat geceniz mübarek olsun.

(“v”) Şeamet dini, gayret dini ancak Müslümanlıktır. Hakiki Müslümanlık en büyük kahramanlıktır” Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun Berat kandiliniz hayırlara vesile olsun.

(“v”) Allah size sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Berat mevlid kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Aklını al başına gafil olma. Bu 2 kapılı handır. Gelen gider giden gelmez. Kimse kalmaz dünyada. Allah herkesi affede. Berat kandili mübarek ola…

(“v”) Berat Gecesi dileklerimizi, isteklerimizi Allaha arz etmek için de değerli bir fırsattır. Berat Gecesi, Allah’ın rahmet ve bağışlanmasının sağanak halinde yeryüzüne indiği, dileyen her müminin armağanlara gark ettiği bir gecedir. Hepimize hayırlı olsun…

(“v”) Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. BeratKandiliniz kutlu olsun.

(“v”) Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül günesiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Berat Kandiliniz kutlu olsun…

(“v”) Kınamayın kınadığınız şeyleri yaşamadan ölmezsiniz. HZ. Muhammed. Berat Kandiliniz Kutlu, dualarınız kabul olsun inşallah.

(“v”) Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. BeratKandiliniz Mübarek Olsun.

(“v”) Allah’ın adıyla başladığınız her işinizde başarılar dilerim. Berat Kandiliniz Mübarek Olsun.

(“v”) Bu gece beraat kandili.. Günahtan kurtuluş gecesi.. Haydi dua edelim.. Temizlensin günah defterleri.. İyi kandiller..

(“v”) Ya Rabbim sen biz kullarının dualarını kabul, hakkımızda hayırlısını nasip eyle… Âmin. Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Berat Kandili, nefis ve şeytana ve onların hilelerine karşı her zaman uyanık olmayı hatırlatır. Kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Bazen yenik düştük zamana, esiri olduk anlamsız koşturmaların ve fakat adını yüreğimize yazdığımız dostlarımızı hiç unutmadık. Berat Kandiliniz Mübarek olsun…

(“v”) Semanın kapılarının açılıp rahmetin sağanak, sağanak yağdığı bu günde duşen damlaların sizi ailece sırıl sıklam etmesi dileğiyle.BeratKandiliniz Mübarek Olsun.

(“v”) Bu mübarek gecenin ülkemize, İslam âlemi ve tüm insanlığa huzur, mutluluk ve hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden dilerim. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyle bir geceye doğsun ki, duaların kabul,Berat Kandiliniz Mübarek Olsun..

(“v”) Rüzgarın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının percerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun…

(“v”) Beraat kandili Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

(“v”) Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun..

(“v”) Yakınlık ne mekânda ne zamandadır sadece eller yukarı kalktığında aklına gelenler yakın olduklarındır Berat kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Gül bahçesine girenler gül olmasalar da gül kokarlar. Kâinatın en güzel gülünün kokusunun üzerinizde olması temennisiyle… İyi Kandiller…

(“v”) Geçmişin bugünle, ışığın gölgeyle umudun gerçekle, ışığın gölgeyle, üzüntünün neşeyle, öfkenin sevgiyle barıştığı nice kandillere.

(“v”) İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Rüzgârın kemanını çaldığı ve yağmur damlalarının pencerene vurduğu bir gecede yatağına uzanıp, keşke dediğin tüm güzelliklerin sizin olsun.

(“v”) Sade duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Dost istersen Allah yeter. Yârân istersen Kur’ân yeter, Mal istersen kanaat yeter. Düşman istersen nefis yeter, Nasihat istersen ölüm yeter. Hayırlı Nurlu Kandiller.

(“v”) Yüzünden gülücük, kalbinden sevgi, bedeninden sağlık, çevrende dostluk, ömründen huzur ve neşe eksik olmasın kandillerin hep kutlu olsun.

(“v”) Allah’ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Berat Gecesi’nde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Allah size sevdiklerinizle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Mübarek Beraat kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim. Berat Kandiliniz mübarek olsun!

(“v”) İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

(“v”) Bu güzel gecelerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretinize, sıcaklığı yuvanıza dolsun. Kandiliniz mübarek olsun.

(“v”) Yarene yar ol ki sevgilin mevla olsun… Diken değil gül ol ki aşığın bülbül olsun. Dostuna dost ol ki adını derman koysun. Ey Güzel insan Berat Kandilin Mübarek Olsun.

(“v”) Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Beraat kandiliniz mübarek olsun..

(“v”) En ışıltılı bakışların gözlerinde, en tatlı sözlerin kulaklarında, tüm Mutlulukların avuçlarında ve en sonsuz sevgilerin gönlünce yaşayacağı nice mutlu kandillere…

(“v”) Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

(“v”) Tüm İslam âleminin mübarek Berat kandilini kutluyor, bu gecenin hayır ve bereketiyle hepimizi iç huzura eriştirmesini Yüce Allahtan diliyorum… Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Allah sana sevdiklerinle beraber mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Gül dalında güzel dikense gülle güzel, toprak yeşillle gök maviyle güzel, gözler manayla eller duayla güzel. Berat kandiliniz mübarek olsun!

(“v”) Sade duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Berat Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) O gece boyunca melekler, Rablerinin izniyle ölü canlara hayat taşımak için bölük bölük inerler; her çeşit barış, huzur, saadet ve güven taşırlar. Ta şafak sökünceye dek! Bu mübarek Berat Gecesinde Allah dualarınızı kabul etsin.

(“v”) Kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi kendisine dua edenleri geri çevirmeyen, günahları bağışlayan, her şeyi bilen, gören ve duyan Yüce Allah tüm dualarımızı kabul etsin. Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Berat Kandili, arzularımızın, tutkularımızın, bencilliklerimizin egemenliğinden, esaretinden kurtularak gerçek özgürlük beratımıza nasıl kavuşacağımızı öğretir. Kandiliniz mübarek olsun…

(“v”) Ne zaman ki iyiki’lerimiz keşke’lerimizden önde gider; O zaman hayatı yaşarız. Oysa çoğumuzu hayat yaşıyor. İyiki’lerle dolu bir yaşam dileğiyle iyi kandiller.

(“v”) Günler bize dostların güzelliği ile geceler onların duaları ile mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamız sizlerin sevgisi. Kandiliniz mübarek olsun…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mersin eskort -
deneme bonusu
- deneme bonusu veren siteler - Goley90 Giriş - youtube beğeni satın al - buy youtube likes - istanbul escorts - beşiktaş escort - beylikdüzü escort - postegro - deneme bonusu veren siteler - deneme bonusu veren siteler - istanbul escort - bonusu veren siteler - sahabet güncel adres - onwin kayıt - Aviator oyna - izle porno - buy twitter followers - yabancı dizi - instagram report account - Mersin evden eve nakliyat